צמחי נוף מיניאטוריים

בבחירת צמחי נוף מיניאטוריים
בבחירת צמחי נוף מיניאטוריים, זכור את מיקומך, דרישות הגידול של הצמחים והמרווח המומלץ.

בין אם אתה יוצר גן סלעים, גן פיות או סתם מקום מוגבל, צמחי נוף מיניאטוריים מספקים את כל השירותים של עמיתיהם הגדולים יותר בגרסה קומפקטית. צמחים מכל סוג זמינים בגדלים קטנים יותר כולל עצים, שיחים וצמחים רב שנתיים. בעת בחירת צמחי נוף מיניאטוריים, זכור את מיקומך, דרישות הגידול של הצמחים והמרווח המומלץ.

עצים

כשזה מגיע לעצים מיניאטוריים, בונסאי - כמו מייפל ננסי - הם בדרך כלל מה שעולה על הדעת. עם זאת, כדאי לשקול כמה מינים אחרים של עצים מיניאטוריים פחות מוכרים עבור הנוף שלך. הדקל הננסי (Sabal minor) מייצר עלים בצורת מניפה וגדל לכ-48 עד 183 סנטימטרים באזורי הקשיחות של משרד החקלאות האמריקאי 8 עד 11. הדקל הננסי משגשג בשמש מלאה כל עוד יש לו קצת צל במהלך הצהריים. גדל באזורי הקשיחות של USDA 5 עד 8, הכלב האפור (Cornus racemosa "הגמד של סלווין") גדל רק לגובה של כ-91 סנטימטרים. עץ סובלני זה גדל בכל סוגי הקרקע עם ניקוז טוב ומייצר פריחות לבנות קטנות המושכות חיות בר. הקשוחים עץ עץ אפור הוא בדרך כלל נקי ממזיקים וניתן להשתמש בו להדברת שחיקה.

שיחים

אזוב הוא צמח נמוך שמשגשג היכן שצמחים אחרים אינם יכולים ויוצר תוספת דרמטית ומרקם לנוף שלך
אזוב הוא צמח נמוך שמשגשג היכן שצמחים אחרים אינם יכולים ויוצר תוספת דרמטית ומרקם לנוף שלך.

מספר זנים של רודודנדרונים - כולל Rosebud, Pink Pancake ו-Aida - מגיעים לגבהים של פחות ממטר אחד וגדלים באזורי USDA 5 עד 8. רודודנדרונים גדלים בצורה הטובה ביותר בשמש חלקית עד צל חלקי, ומייצרים פריחה ראוותנית בצבעים שונים במהלך אביב וקיץ. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, לשתול רודודנדרונים באדמה חומצית. ורד סלע (Cistus salviifolius "Prostratus") הוא שיח מיניאטורי הגדל באזורי קשיחות USDA 8 עד 10 ומגיע לגבהים של לא יותר מ-30 סנטימטרים. צמח זה הגדל במהירות מייצר פריחה לבנה עדינה עם מרכז צהוב בסוף האביב. ורד הסלע גדל בצורה הטובה ביותר בשמש מלאה בכל סוג אדמה. העץ היפני (Buxus microphylla var. japonica "Moris Midget") הוא שיח מיניאטורי המשמש גם ככיסוי קרקע. צמח עמיד זה יכול לעמוד בתנאי קרקע וסוגים שונים, וגדל בין 12 ל-61 סנטימטרים באזורי קשיחות USDA 6 עד 10.

רב שנתיים

זמין במגוון רחב של מינים, מספר סוגים של צמחים רב שנתיים גדלים עד פחות ממטר ועוזרים ליצור נוף נטול טרחה. Hosta הוא צמח רב שנתי סתגלן הגדל ברוב תנאי הקרקע ומגודל בשל העלווה המרשימה שלו. זמינים מספר מינים של הוסטות שגדלים פחות מ-30 סנטימטרים. Gold Cadet, Lemon Lime, Saishu Jinea ו-Ondulate הם רק כמה הוסטות מיניאטוריות שגדלות באזורי קשיחות USDA 5 עד 8. מספר זנים של אירוסים - כולל Candy Apple, Dark Vader ובטסי בו - גדלים לגבהים בין 6 ל-30 סנטימטרים באזורי קשיחות USDA 3 עד 10. אירוסים הם צמח רב שנתי אוהב שמש שצומח מנורה ומייצר פריחה גדולה וראוותנית המושכת ציפורים ופרפרים. אירוסים גדלים ברוב סוגי הקרקע כל עוד האדמה מנוקזת היטב.

טחבים

אזוב הוא צמח נמוך שמשגשג היכן שצמחים אחרים אינם יכולים ויוצר תוספת דרמטית ומרקם לנוף שלך. זמינים מספר מינים של אזוב. אזוב אירי (Chondrus crispus), אזוב פלוקס (Phlox subulata) ואזוב סקוטי (Sagina subulata) נמצאים בשימוש נפוץ בגנים וגדלים באזורי קשיחות של USDA 5 עד 9. רוב הטחבים עמידים בצמיחה בשמש מלאה עד צל חלקי ביבש או לח. מיקומים ולהגיע לגבהים של פחות מ-15 סנטימטרים.