איך לבנות כלוב עגבניות טוב שאפשר לקפל?

כאשר דפנות הלוחות נפגשות ליצירת כלוב עגבניות מרובע
העמידו את ארבעת הלוחות זקופים סביב צמח עגבניות אחד, כאשר דפנות הלוחות נפגשות ליצירת כלוב עגבניות מרובע.

כלוב עגבניות טוב חייב להיות יציב מספיק כדי לתמוך בצמח עגבניות (Solanum lycopersicum) מכוסה בפירות כבדים ועמיד מספיק לשימוש חוזר בכל שנה. אלא אם כן יש לך שטח אחסון בלתי מוגבל, כלוב עגבניות שניתן לקפל לאחסון הוא יתרון במיוחד. לוחות גידור בעלי חיים עובדים היטב עבור כלובי עגבניות מכיוון שהם עשויים מחוט כבד המסודרים ברשת המספקת תמיכה אופקית ואנכית לצמחים. בהשוואה לחוטי עוף ורשת חיזוק, החוטים של לוחות גדר החיות חזקים הרבה יותר ואינם מתכופפים ברוח חזקה או תחת משקלם של פירות עגבניות כבדים.

1

חתוך לוחות גידור בעלי חיים עם חורים של רשת של 15,20 ס"מ לפחות כדי ליצור ארבעה לוחות בגובה של 6 מטרים וברוחב של 2.5 עד 3 מטרים. בצע את החתכים ישירות כנגד חוט אנכי בכל לוח כך שלא יבלוט חוטים אופקיים, בעזרת זוג חותכי ברגים כדי לחתוך את החוטים העבים של הלוחות. השתמש בלוחות עם חורים של 15,20 ס"מ לפחות כדי שתוכל לקצור את פירות העגבניות בקלות דרך החורים הללו.

2

גזרו את כל החוטים האופקיים מ-30 הסנטימטרים התחתונים של ארבעת הלוחות. משימה זו יוצרת יתדות מובנות שתוכל לדחוף לתוך האדמה כך שהפנלים יעמדו זקופים.

3

העמידו את ארבעת הלוחות זקופים סביב צמח עגבניות אחד, כאשר דפנות הלוחות נפגשות ליצירת כלוב עגבניות מרובע. דרוך על החוט האופקי הנמוך ביותר של כל לוח כדי לדחוף את יתדות החוט האנכיות לתוך האדמה.

4

עטפו חוטי קשירה מאלומיניום או חוט טבעי בכל פינה של כלוב העגבניות כדי להחזיק את הפאנלים יחד
עטפו חוטי קשירה מאלומיניום או חוט טבעי בכל פינה של כלוב העגבניות כדי להחזיק את הפאנלים יחד.

עטפו חוטי קשירה מאלומיניום או חוט טבעי בכל פינה של כלוב העגבניות כדי להחזיק את הפאנלים יחד. מרווח את הקשרים או החוטים כל 15 סנטימטרים אנכית לאורך פינות הכלוב ליציבות מירבית.

5

שזרו חתיכת מוט חיזוק מפלדה פנימה ומחוץ לרשת התיל בכל פינה של הכלוב, והכניסו את המוט לתוך האדמה. המוט מספק יציבות נוספת לכלוב.

6

דחוף את הגפנים של צמח העגבניות לתוך הכלוב כשהן גדלות, תוך שימוש בקירות הפנימיים של הכלוב כדי להחזיק את הצמח זקוף.

7

משוך את הכלוב ישר כלפי מעלה והחוצה מהאדמה בסוף עונת הגידול. משוך החוצה את יתדות מוט החיזוק בכל פינה של הכלוב. פתחו את חוטי קשירת האלומיניום או החוטים בפינה אחת של הכלוב. הניחו את ארבעת הלוחות שטוחים וקפלו אותם בסגנון אקורדיון לאחסון.