כמה גרמים יבשים של אדמת עציצים יש בליטר אחד?

תערובות כלליות כבדות בוורמיקוליט או פרלייט ששוקלות גרם לליטר שוקלות הרבה פחות מתערובות קקטוסים המכילות חול
תערובות כלליות כבדות בוורמיקוליט או פרלייט ששוקלות גרם לליטר שוקלות הרבה פחות מתערובות קקטוסים המכילות חול, שיכולות לשקול מעל 160 גרם לליטר.

אדמה רגילה מגינה יכולה לשקול 5 ק"ג לליטר. הוסיפו מים, ששוקלים 4 ק"ג לליטר בטמפרטורת החדר, ומיכל גדול יכול להפוך לחפץ בלתי ניתן להזזה. תערובות עציצים ללא אדמה, בהתאם להרכבן, יכולות לשקול כמה גרמים עד 0 ק"ג לליטר. משקלם הקל והמרקם הפתוח שומרים על לחות ומאפשרים לשורשים הקשורים לעציצים להימתח ולנשום.

תכולת ומידות של תערובת עציצים

תערובות עציצים ללא אדמה עשויות לנוע במשקל בין 16 גרם ל-117 גרם עבור 4 ליטר
תערובות עציצים ללא אדמה עשויות לנוע במשקל בין 16 גרם ל-117 גרם עבור 4 ליטר.

תערובות עציצים מורכבות באופן שונה מקופס, אזוב כבול, חומוס, קומפוסט ומזכי אדמה כמו ורמיקוליט או פרלייט בשילובים שנוצרו לגינון מוצלח של מיכל. שקיות תערובת עציצים מפרטות בדרך כלל את התוכן בליטרים או מ"ר, לא בליטרים . אז השוואת תכולה לפי גלונים אינה מדויקת כמו שימוש במידות אחרות. ליטר אחד, לעומת זאת, שווה ערך ל-4 ליטר או בערך שישית מ-1 מ'3. תערובות עציצים ללא אדמה עשויות לנוע במשקל בין 16 גרם ל-117 גרם עבור 4 ליטר.

מערבבים הרכב ומשקל

תערובות עציצים מסחריות שונות מאוד בהרכבן, ומשקל החומרים היבש מכיל לחות מלחות סביבתית. תערובת על בסיס קוקוס קוקוס, ששוקלת 11.5 גרם ל-1 ליטר, שוקלת פחות מתערובת הכוללת אזוב כבול, ששוקלת 60.8 גרם לגלון דחוס. תערובות כלליות כבדות בוורמיקוליט או פרלייט ששוקלות גרם לליטר שוקלות הרבה פחות מתערובות קקטוסים המכילות חול, שיכולות לשקול מעל 160 גרם לליטר. עם זאת, לשימוש כללי, תערובת עציצים קלה יותר מספקת שמירת לחות טובה יותר ומאפשרת ניקוז של עודפי מים.