איך להכין קיר סבכה לגפן יסמין ירוק עד?

כך שהסבכה תהיה פחות ברורה מאחורי עלוות היסמין הקונפדרציה
צבע את יריעות ה-2 על 4 והסריג בירוק כהה, אם תרצה, כך שהסבכה תהיה פחות ברורה מאחורי עלוות היסמין הקונפדרציה.

יסמין קונפדרציה (Trachelospermum jasminoides), המכונה גם יסמין כוכב, כולל פרחים לבנים בצורת כוכב ועלים ירוקי עד מבריקים. יסמין גדל באירופה של משרד החקלאות באזורי קשיחות 8 עד 10, יסמין קונפדרציה מתאים היטב לכיסוי קירות בלוקים בטון מכוערים מכיוון שהעלווה נמשכת כל השנה. אתה גם יכול לגדל יסמין קונפדרציה על קיר חיצוני מעץ, כגון מחסן גינה או צד של בית. אמנם לא יסמין אמיתי (Jasminum spp.), אבל הפריחה מדיפה גם ניחוח נעים. הצמחים סובלים צל מלא, אך פורחים בשפע בשמש מלאה עד צל חלקי.

1

צבע את יריעות ה-2 על 4 והסריג בירוק כהה, אם תרצה, כך שהסבכה תהיה פחות ברורה מאחורי עלוות היסמין הקונפדרציה. אפשר לחכות לצביעת החומרים לאחר ההתקנה, אבל הרבה יותר קל להגיע לפינות אם צובעים לפני ההתקנה.

2

סמן קו ישר עם גיר לרוחב תחתית הקיר במרחק של כמטר אחד מהקרקע. ודא שהקו ישר בצורה מושלמת באמצעות קצה ישר וישר.

3

התקן 2 על 4 מטר באורך כל 4 מטר במרכז, תוך שימוש בשורה התחתונה כמדריך לתחתית הלוחות. בדוק את הצדדים של הלוחות עם רמה כדי לוודא שכל הלוחות הם אינסטלציה. הפעל ברגי עץ באורך 10.20 ס"מ דרך ה-2 על 4 כדי להרכיב את הלוחות על קירות עץ או השתמש בברגי בטון באורך 10.20 ס"מ כדי להרכיב את הלוחות על קירות בטון או בטון בטון.

4

שתלו שני צמחי יסמין משותפים המרווחים באופן שווה בין שניים של 2 על 4 לאורך הסורג
שתלו שני צמחי יסמין משותפים המרווחים באופן שווה בין שניים של 2 על 4 לאורך הסורג.

תלה יריעות סריג בין ה-2 על 4 כאשר קצה אחד של הסריג בשורה עם הקצה החיצוני של הקצה 2 על 4 והקצה הנגדי בשורה אחת עם מרכז הלוח השני; אבטח את הסריג עם מסמרי שוק טבעת בגודל 2.50 ס"מ או ברגי עץ בגודל 2.50 ס"מ במרווחים של 8 עד 30 ס"מ זה מזה לאורך יריעת הסריג. תלה דף אחד בגודל 4 על 8 מטר אנכית בין שניים של 2 על 4 או תלה שני יריעות סריג זה על גבי זה, כאשר הצד של 8 מטר משתרע על פני שלושה 2 על 4.

5

שתלו שני צמחי יסמין משותפים המרווחים באופן שווה בין שניים של 2 על 4 לאורך הסורג. למרות שאתה יכול להשתמש במרווחים גדולים יותר, המרווח הקרוב הזה מבטיח שהגפנים יכסו את הסורג במהירות ובשלמות. שלב חומר אורגני, כגון קומפוסט, עובש עלים, זבל וכבול ספגנום, באדמה לפני השתילה אם יש לך אדמה דלה עם ניקוז גרוע.

6

צבט את קצות הגפנים לעתים קרובות כדי לעודד הסתעפות כך שהצמחים ימלאו את קיר הסורג. כאשר אתה מבחין בקבוצות חדשות של עלים שצומחות בקצותיהן, פשוט צבט את הסטים הצעירים באצבעותיך.

7

שזור את קצוות הגפנים פנימה והחוצה דרך מסגרת הסריג כשהגפנים גדלות. לארוג את הגפנים בצורה רופפת כדי לא למשוך ולשבור את הגפנים. יסמין קונפדרציה יטפס באופן טבעי על מבנה הסורג, אבל אריגה של הקצוות מאפשרת לך לתמרן את הרגלי הצמיחה שלו כדי למלא חללים ריקים בסורג.

8

השקה את היסמין הקונפדרציה רק כאשר העלים צונחים כדי להצביע על מחסור במים או כאשר האדמה יבשה, בדרך כלל לא יותר מפעם בשבוע. היסמין הקונפדרטיבי עמיד למדי לבצורת, אך ייתכן שיהיה עליך לספק מים משלימים בחודשי הקיץ החמים כאשר האדמה נוטה להתייבש מהר יותר.