איך להכין ערוגה מוגבהת עם לבנים?

צייר את ההיקף של ערוגת הפרחים המוגבהת שלך באדמה עם מקל חד
צייר את ההיקף של ערוגת הפרחים המוגבהת שלך באדמה עם מקל חד.

ערוגה מוגבהת היא פתרון מוכן להרבה בעיות גינון מסובכות. אם האדמה שלך בסיסית והצמחים שלך צריכים pH נמוך, מלאו ערוגה מוגבהת באדמה חומצית. כאשר אדמת הקרקע שלך קרה ורטובה, האדמה בערוגות מוגבהות חמה ומנקזת היטב. העבודה בערוגות מוגבהות קלה יותר גם על הגב והופכת את הגינון לנגיש עבור בעלי כיסאות גלגלים. אתה יכול לבנות מיטות מוגבהות כמעט מכל דבר, אבל מעט חומרים הם נוחים יותר או אטרקטיביים יותר מלבנים, במיוחד כאלה שפגעו בתנאי מזג אוויר.

1

צייר את ההיקף של ערוגת הפרחים המוגבהת שלך באדמה עם מקל חד. שמור על האורך 15 מטר או פחות והגובה מתחת ל-51 סנטימטרים, אלא אם אתה מתכנן להביא איש מקצוע שיעזור לך. בחרו ברוחב המאפשר להגיע למרכז המיטה מכל צד. כוון את המיטה המוגבהת בכיוון מזרח-מערב כדי למקסם את השמש.

2

הסר עשבים שוטים מאזור המיטה. חפרו תעלה בעומק של מטר ורוחב 41 סנטימטר לאורך ההיקף שסימנתם באדמה. החלק את החלק הפנימי של התעלה והדק באורך עץ שטוח עם קצוות. מערבבים בטון ומים לפי הוראות האריזה ויוצקים בצורה חלקה לתוך התעלה, ממלאים עד 10 סנטימטר מתחת לחלק העליון. יש להחליק עם כף המלט ולאפשר לו להתייבש מספר ימים.

3

ערוגה מוגבהת היא פתרון מוכן להרבה בעיות גינון מסובכות
ערוגה מוגבהת היא פתרון מוכן להרבה בעיות גינון מסובכות.

ערבבו 1 חלק מלט ל-3 חלקים חול כדי ליצור טיט לחיבור הלבנים שלכם. מורחים טיט על לבנה עם המגבת כאילו אתה מקפיא קאפקייק, ולאחר מכן לחץ את הלבנה בעדינות למקומה. הניחו נדבך, ברוחב שתי לבנים, מסביב. מניחים את הלבנים במרכז בסיס התעלה; הבסיס יהיה רחב פי שניים מקיר הלבנים. הניחו עוד נדבך אחד או שניים דומים של לבנים עד שהקירות מגיעים לגובה פני הקרקע. נדדו את המפרקים המרוטשים לחוזק מרבי. הניחו למרגמה להתייבש מספר שעות.

4

הוסף שכבה נוספת של לבנים ברוחב שתי לבנים. בשכבה זו יש להשאיר רווחים של 10,20 ס"מ בין הלבנים כל 6 מטר כדי לאפשר ניקוז מים מהערוגות. המשיכו להוסיף נדבכים דומים של לבנים עד שתגיעו לגובה הרצוי. הפוך את המיטה לא יותר מ-30 סנטימטרים אם האדמה הבסיסית בריאה ושורשי הצמחים שלך יכולים לצמוח לתוך האדמה ללא סיכון. אם אדמת הגינה דלה, בנה את קירות המיטה לגובה של כ-46 סנטימטרים.

5

הביאו אדמה מנקזת היטב ופורייה מחלק אחר של החצר שלכם או רכשו בחנות לגינה. מלאו את המיטה באדמה עד כ-8 ס"מ מתחת לשפה. הוסף קומפוסט או כל תיקונים אחרים שהגידולים שלך דורשים ופעל לתוך האדמה. השקה היטב ואפשר לאדמה להתיישב במשך שבועיים לפני השתילה.