עזרה לעצי Arborvitae נשענים

תיקון עץ נוטה כרוך במיקום מחדש של כדור השורש
תיקון עץ נוטה כרוך במיקום מחדש של כדור השורש, מה שיגרום נזק מסוים לשורשים.

ארבורוויטות מזרחיות, עצים ושיחים ירוקי עד עם קליפה חומה-אדמדמת ועלווה קשקשת, גדלים באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות של ארה"ב 6 עד 11. Arborvitaes לפעמים מתחילים לרזות בגלל רוחות חזקות או בגלל שהם נשתלו בצורה לא נכונה. ערימת עצים אלה היא אחת הדרכים לתקן בהצלחה את ההטיה שלהם.

תזמון

תיקון עץ נוטה כרוך במיקום מחדש של כדור השורש, מה שיגרום נזק מסוים לשורשים. השורשים ידרשו זמן להתבסס מחדש לפני שהעץ יהפוך לרדום במהלך החורף. מסיבה זו, יש להטיף arborvitaes נוטות בסוף הקיץ או בתחילת הסתיו, לפחות שישה שבועות לפני תאריך הכפור הראשון. תקן את הרזה יומיים עד שלושה לאחר השקיה יסודית לפגיעה מינימלית בשורשים. אדמה ניתנת לעבודה כאשר היא לחה ותאפשר יותר נתינה כאשר השורשים עוברים התאמה.

נטיעת יתדות

הצעד הראשון בתיקון arborvitae נוטה הוא לספק לו איזושהי תמיכה כדי לעגן אותו במקום
הצעד הראשון בתיקון arborvitae נוטה הוא לספק לו איזושהי תמיכה כדי לעגן אותו במקום.

הצעד הראשון בתיקון arborvitae נוטה הוא לספק לו איזושהי תמיכה כדי לעגן אותו במקום. תומכים צריכים להיות יציבים ומסוגלים להחזיק את העץ במקום לפחות שנה אחת. יתדות עץ או מתכת המכילות חריצים במרחק של 2 עד 10 ס"מ מהחלק העליון שלהם כדי להחזיק את החוטים עובדים היטב. בחר יתדות בגובה שני שליש מגובה העץ, בתוספת אורך של 18 עד 91 סנטימטרים נוספים לשתילה באדמה. מקם שלושה יתדות באופן שווה סביב הארבורוויטה, עם יתד אחד בצד הנגדי מכיוון הרזה. לשתול את היתדות ממש מחוץ להיקף כדור השורש, נשען הרחק מהעץ בזווית של 45 מעלות

משחררים את השורשים

שחרור השורשים לפני מיקום מחדש של העץ הוא שלב מכריע בתהליך ההידוק. אם היית מושך את הארבורוויטה למצב זקוף לפני שחרור השורשים, השבירה תהיה חמורה יותר ועלולה להזיק לעץ. מדוד את קוטר תא המטען של הארבורוויטה. חופרים מעגל סביב תא המטען ברוחב 25 סנטימטרים עבור כל סנטימטר של קוטר. לחפור לפחות 2 מטרים לעומק כדי להיכנס מתחת למערכת השורשים. עבור עצים קטנים, משוך את הגזע למצב זקוף ביד. עבור arborvitaes גדול יותר, עטוף פיסת ריפוד עבה סביב תא המטען, ולאחר מכן לעטוף חבל יציב על הריפוד. חברו את הקצה השני של החבל למשאית ומשכו לאט קדימה עד שהעץ מתיישר.

בחור נכון

גיינג הוא תהליך של הבטחת העץ אל המוקד באמצעות קווים. שיטות וחומרים נכונים ימנעו חגורת גזע או הפשטת קליפות עץ על העץ. גזרו רצועות של 1.5 עד 5.10 ס"מ מחומר שטוח וכבד, כגון קנבס. עטפו את אחת מהרצועות סביב העץ, שני שליש מהדרך במעלה הגזע. קשרו קצה אחד של אורך חבל כביסה לשני קצוות הרצועה. מתחו את חבל הכביסה אל היתד ועטפו את הקצה הרופף סביב החריץ, קושרים אותו למקומו. חזור על תהליך זה פעמיים נוספות עד שהעץ מחובר לכל שלושת ההימורים.