איך להרוג שן הארי ללא כימיקלים?

הריגת שן הארי לא חייבת להיות הכנסת כימיקלים מסוכנים לחצר שלך
הריגת שן הארי לא חייבת להיות הכנסת כימיקלים מסוכנים לחצר שלך, אבל אתה עלול להקריב קצת דשא כדי להיפטר מהשן הארי.

נראה כי שן הארי (Taraxacum officinale) משגשגים בדיוק היכן שאתה לא רוצה שהם ישמחו, ושוברים את המראה האחיד של הדשא שלך עם העלים הגליים והגבעולים הרגלים שלהם. מכיוון שהם גדלים באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי, סביר להניח שתהיה לך בעיות איתם בשלב מסוים. הריגת שן הארי לא חייבת להיות הכנסת כימיקלים מסוכנים לחצר שלך, אבל אתה עלול להקריב קצת דשא כדי להיפטר מהשן הארי. פקדים אורגניים רבים הורגים את כל הצמחים שהם נוגעים בהם, לא רק שן הארי.

מים

שן הארי סופגים חלק מהמים שהדשא שלך צריך כדי לשרוד, וזו סיבה אחת להיפטר מהם. אותם מים שנותנים להם חיים יכולים לקחת אותם כשהמים חמים מספיק. שפיכת מים רותחים על עלי שן הארי עלולה לשרוף אותם, ולגרום להם להצהיב ולהתכרבל במהירות. המים החמים נספגים גם באדמה סביב שן הארי ושורפים את קטעי השורשים המתחברים לצמח הראשי. עם שורשים פגומים וללא עלים להשרות בחומרי המזון של השמש, שן הארי ימות.

מלח

ערבוב של 1 כוס מלח עם 1 כוס מים הוא פתרון חזק מספיק כדי להרוג שן הארי
ערבוב של 1 כוס מלח עם 1 כוס מים הוא פתרון חזק מספיק כדי להרוג שן הארי.

מלח הוא דרך יעילה ביותר להרוג שן הארי ולמנוע מהם לחזור. כאשר אתה מכניס מלח לאזור, הוא דולף לאדמה ונשאר שם במשך שנים. החיסרון בשימוש במלח הוא שגם דשא לא יגדל שם במשך שנים. המקומות הטובים ביותר להשתמש במלח הם המקום שבו אתה רוצה להסיר שן הארי לצמיתות, כגון סדקים בחניה שלך או מתחת לסיפון. ערבוב של 1 כוס מלח עם 1 כוס מים הוא פתרון חזק מספיק כדי להרוג שן הארי. הפוך את המים האלה לרותחים עבור קוטל עשבים חזק יותר.

חומץ

בניגוד למלח, חומץ לא ישאיר שאריות מסוכנות באדמה כדי לפגוע בצמחים עתידיים. פשוט לשפוך חומץ על שן הארי משנה את החומציות באדמה למשך זמן מספיק כדי להרוג את העשבים. לקבלת אגרוף מהיר יותר, ערבבו חומץ כבישה עם מים רותחים בחלקים שווים עבור קוטל שן הארי שלכם. בחומץ כבישה יש יותר חומצה מהחומץ הלבן המזוקק, ולכן הוא מהווה קוטל עשבים יעיל יותר.

מתי להגיש בקשה

אם אתה שופך מים רותחים רגילים על שן הארי, אתה יכול למרוח אותם בכל עת, גם כשיורד גשם. אם אתם משתמשים במלח או חומץ, עם או בלי מים רותחים, עדיף לחכות עד שלא צפוי גשם לפחות 48 שעות כדי שהגשם לא ידלל את קוטל העשבים הטבעי שלכם או יגרום לו לברוח לצמחים אחרים. בכל אחת מהשיטות, אתה צריך להתחיל לראות את שן הארי נבול תוך יומיים או פחות. אם לא, החל שוב את קוטל העשבים הרצוי כל יומיים עד שהשן הארי ימותו. אם אינך רוצה להסתכן בהרג דשא שמקיף את שן הארי, משוך אותם למעלה בשורשים עם היד שלך לפני שהם יכולים להפוך לפחזניות של זרעים.