איך לשמור על הידראנגאה לפרוח כל הקיץ?

דרך נוספת לוודא שהידראנגאה מייצרת פרחים במהלך חודשי הקיץ החמים היא לקצץ אותם לאחר שעונת הפריחה נגמרת
דרך נוספת לוודא שהידראנגאה מייצרת פרחים במהלך חודשי הקיץ החמים היא לקצץ אותם לאחר שעונת הפריחה נגמרת.

הידראנגאה (Hydrangea macrophylla) מגיעה בשפע של זנים וצבעים. הידראנגאה מסוימות מתחילות לפרוח באביב ומפסיקות את אמצע הקיץ, בעוד שאחרות מתחילות לייצר פרחי נוקאאוט באמצע הקיץ וממשיכות עד הסתיו. חלק מהידראנגאה פורחות רק על עץ חדש, בעוד שאחרות פורחות רק על עץ ישן. בחירת זן אחד או יותר עם מאפיינים משתנים היא דרך אידיאלית להבטיח שתראה פריחה לאורך כל הקיץ. למרות שהידראנגאה אוהבות את השמש והחום של חודשים חמים יותר, הן זקוקות לסוג של טיפול אוהב שימנע מהן לנבול בדיוק כאשר אתה הכי רוצה שהן יפרחו.

בחר זנים משלימים

הידראנגאה הקיץ הסופי (Hydrangea macrophylla ' Bailmer ' Endless Summer), הידועה גם בשם הידראנגאה גדולה, הגדלה באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 4 עד 9, היא אחד הזנים הנדירים יותר המייצרים פריחה על עץ ישן וחדש כאחד.. עם זאת, הוא לא מתחיל לפרוח עד יולי. כדי להשלים את החסר, שקול את הידראנגאה של גבעות השלג (Hydrangea arborescens 'Grandiflora') כחברה לגינה. הוא פורח מיוני עד אוגוסט באזורים 3 עד 9. מכיוון שהפרחים על גבעות השלג מופיעים רק בצמיחה חדשה, הידראנגאה Oakleaf (Hydrangea quercifolia), עמיד באזורים 5 עד 9, היא בחירה טובה עבור זן משלים. כי הוא פורח רק על גידול ישן. שילובים רבים אפשריים בין זני ההידראנגאה השונים. חשיבה אסטרטגית על אלה שתבחר תבטיח לך תצוגת קיץ יציבה ושופעת.

גזום כדי להבטיח פריחה

בחירת זן אחד או יותר עם מאפיינים משתנים היא דרך אידיאלית להבטיח שתראה פריחה לאורך כל הקיץ
בחירת זן אחד או יותר עם מאפיינים משתנים היא דרך אידיאלית להבטיח שתראה פריחה לאורך כל הקיץ.

דרך נוספת לוודא שהידראנגאה מייצרת פרחים במהלך חודשי הקיץ החמים היא לקצץ אותם לאחר שעונת הפריחה נגמרת. זה חל במיוחד על אותם זנים שמייצרים פרחים רק על עץ חדש. גיזום עד למרחק של עד 30 סנטימטרים מהאדמה מסיר עצים ישנים ומקדם צמיחת גבעולים חדשים עד שעונת הפריחה חוזרת, ובכך מבטיח שההידראנגאה תייצר פרחים. מצד שני, הימנעו מגיזום זן כמו הידראנגאה של אלון מכיוון שהוא פורח רק על עץ ישן. כל שעליך לעשות הוא להסיר גבעולים מתים ופרחים מושקעים כדי לשמור על בריאותם.

לספק לחות נאותה ואור שמש

הידראנגאה היא בדרך כלל תחזוקה נמוכה ומשגשגת במגוון סוגי קרקע כל עוד האדמה היא אדמה לחה ומנוקזת היטב. הם מסתדרים הכי טוב בצל חלקי. עם זאת, הם יכולים לסבול את החום. עבור זנים מסוימים יש צורך בשמש מלאה כדי לייצר פריחה אופטימלית. זכור שאם נטועים הידראנגאה במיקום עם אור שמש ישיר באופן עקבי, עליהם להיות גם אדמה לחה באופן עקבי, אחרת הם יבלו. זנים מסוימים עמידים לקור, בעוד שאחרים לא מצליחים וקופאים כשהטמפרטורות יורדות. אם מתרחש נזק, הסר את הענפים המושפעים בתחילת האביב.