איך לשמור על פטוניה מלהיות רגליים?

בעיה אחת שמגדל פטוניה מתמודד איתה מדי פעם היא הנטייה של חלק מהפטוניות להפוך לרגליות או למראה עוקצני ככל
בעיה אחת שמגדל פטוניה מתמודד איתה מדי פעם היא הנטייה של חלק מהפטוניות להפוך לרגליות או למראה עוקצני ככל שעונת הגידול מתקדמת.

פטוניות (מיני פטוניה והכלאות) גדלות כצמחים רב- שנתיים עדינים באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 10 ו-11, למרות שהם מעובדים כצמחים חד-שנתיים בטווח רחב הרבה יותר. כלאיים וזנים רבים מציעים הרגלי צמיחה שונים וצורות וצבעים של פרחים. בעיה אחת שמגדל פטוניה מתמודד איתה מדי פעם היא הנטייה של חלק מהפטוניות להפוך לרגליות או למראה עוקצני ככל שעונת הגידול מתקדמת. סוגים מסוימים של פטוניה נוטים יותר להפוך לרגלי מאחרים, אך שיטות טיפול מסוימות יכולות לעזור למנוע או לטפל בזה.

1

לשתול את הפטוניות או למקם את הפטוניות במיכלים באתר המקבל אור שמש מלא. צל מוגזם מאלץ צמיחה עוקצנית ומשפיע לרעה על הפריחה.

2

צמחי שטח פטוניה במרחק של 30 ס"מ זה מזה או, לסוגי פיזור, 61 ס"מ. פטוניות צפיפות מעודדות רגליים.

3

לשתול את הפטוניות או למקם את הפטוניות במיכלים באתר המקבל אור שמש מלא
לשתול את הפטוניות או למקם את הפטוניות במיכלים באתר המקבל אור שמש מלא.

צבט את הסנטימטר העליון בערך של כל גזע פטוניה בעת השתילה. השתמש בציפורן ובאגודל כדי לנתק את הגבעול ממש מעל לצומת. זה יעודד צמיחה עבותה יותר.

4

השקה פטוניות הגדלות באדמה לעומק בערך פעם בשבוע כאשר כמות המשקעים אינה מספקת, מה שמבטיח שהצמחים יקבלו 1 עד 5 סנטימטר מים מדי שבוע. מים פטוניות הגדלות במיכלים בתדירות גבוהה יותר, או בכל פעם שפני האדמה מרגישים יבשים למגע.

5

דשן את הפטוניות כל שבועיים בדשן מלא, דליל, מסיס במים.

6

חותכים גבעולים שמתחילים להיראות רגליים בערך באמצע הדרך חזרה לבסיס הצמח או יותר, מה שהופך כל חתך ממש מעל לצומת. אתה יכול אפילו לחתוך את הגבעולים למרחק של סנטימטרים ספורים בלבד מבסיס הצמח כל עוד יש עלים בחלק הנותר. בצע גם סוג זה של גיזום כאשר הפריחה על גבעול האטה או נעצרה לחלוטין.