איך לשמור על קפיאה של רקפת?

שמור על אדמת הרקפות לחה, במיוחד אם צפוי כפור
שמור על אדמת הרקפות לחה, במיוחד אם צפוי כפור.

רקפות (Primula spp.) הם צמחים רב שנתיים פורחים מוקדם שאוהבים מזג אוויר קריר ואביבי. הצמחים הפורחים גדלים באדמה לחה, עשירה ומעט חומצית ומסתדרים היטב בצל בהיר אחר הצהריים. סוגים מסוימים של רקפת גדלים לגובה של כ-15 סנטימטרים בעוד שסוגים אחרים גדלים. הצמחים עמידים באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 2 עד 9, תלוי במין. הרקפות הופכות רדומות ושורדות באדמה קפואה במהלך החורף. עם זאת, אם מתרחשת הקפאה בסוף האביב או בתחילת הסתיו, היא עלולה לפגוע בפריחה או בעלווה של רקפות הרקפות הלא מוגנות, אם כי בסופו של דבר הצמחים יתאוששו.

1

לשתול רקפות חדשות בחוץ כשבועיים לפני תאריך הכפור האחרון הצפוי. הם יכולים להתקשות במזג האוויר הקריר.

2

והלחות באדמה שומרת על חום טוב יותר מאשר אדמה יבשה
רקפות גדלות בצורה הטובה ביותר באדמה לחה, והלחות באדמה שומרת על חום טוב יותר מאשר אדמה יבשה.

שמור על אדמת הרקפות לחה, במיוחד אם צפוי כפור. רקפות גדלות בצורה הטובה ביותר באדמה לחה, והלחות באדמה שומרת על חום טוב יותר מאשר אדמה יבשה.

3

מכסים את הרקפות בבד כפור אם צפויה הקפאה. שים את בד הכפור במקום לפני שהשמש שוקעת, והסר אותו בבוקר כשהטמפרטורה עולה מעל לקפיא. עיגנו את הבד לקרקע אם יש רוח, אך אל תמעכו את הצמחים. הבד לא אמור לגעת בעלי הרקפות.

4

מורחים על האדמה שכבה של כ-10.20 ס"מ של חיפוי קש בהיר או עלים על אזור השורשים של כל צמח רקפת אך לא על גבי הכתר שלו, שם מצטרפים השורשים והגבעולים. הנח את החיפוי כשהאדמה קפואה כדי לשמור על הטמפרטורה הקרה. מאלץ' שומר על טמפרטורת הקרקע מפני תנודות רבות במהלך החורף.