איך לשמור על חיפוי קרקע שלא ייכנס לחצר של שכן?

חפירת חלק מהצמחים לאורך קו הנכס היא חלופה
אם הגיזום אינו שומר על כיסוי הקרקע שלך תחת שליטה, חפירת חלק מהצמחים לאורך קו הנכס היא חלופה.

צמחי כיסוי קרקע מספקים צורה אסתטית של בקרת שחיקה ולעתים קרובות דורשים טיפול מועט. חיפוי הקרקע הצומח לעתים קרובות במהירות ממלא אזורים מעוצבים במהירות, אך הצמיחה הזו עלולה להפוך לבעיה אם הצמחים עוברים מעבר לקווי הנכס שלך. שליטה בצמיחה של חיפוי הקרקע שלך מאפשרת לך ליהנות מהגינון שלך מבלי לגרום לחיכוך עם השכן שלך.

בחר חיפוי קרקע לא פולשני

צמחים פולשים לרוב גדלים בר וקשה לשלוט בהם בחצר שלך ובחצר של השכן. צמחים שנחשבים פולשניים משתנים לפי אזור. באזורים של צפון קליפורניה, למשל, כיסוי קרקע כמו עטיף, צמח קרח וקיסוס אנגלי נחשבים פולשניים. הימנע משימוש בצמחים אלה ככיסוי קרקע מכיוון שיהיה לך קושי רב יותר להרחיק אותם מהחצר של השכן שלך ואתה מסתכן בפגיעה במערכת האקולוגית המקומית. במקום זאת, שתלו כיסוי קרקע שאינו פולשני וקל יותר לשלוט בו, כמו פרח הטל הראוותני או מרווה סגולה מהחוף.

לגזום

צמחים פולשים לרוב גדלים בר וקשה לשלוט בהם בחצר שלך ובחצר של השכן
צמחים פולשים לרוב גדלים בר וקשה לשלוט בהם בחצר שלך ובחצר של השכן.

גיזום מעל הקרקע הוא דרך פשוטה לשלוט בצמחי כיסוי קרקע, אך סביר להניח שתצטרך לגזום לעתים קרובות בהתאם למהירות הצמיחה של הצמחים. זוג גזם מאפשר לך לחתוך את הצמחים הזוחלים ליד קו הנכס לפני שהם מתקדמים לתוך הדשא של השכן. אם ברצונך להסיר חלק רחב יותר של חיפוי הקרקע בקצה הנכס שלך, מכסחת סיבובית היא אופציה. המכסחת מהירה יותר בהסרת שטח גדול מכיסוי הקרקע.

לחפור

אם הגיזום אינו שומר על כיסוי הקרקע שלך תחת שליטה, חפירת חלק מהצמחים לאורך קו הנכס היא חלופה. זה מסיר את השורשים במקום רק את חלק הצמח הנראה לעין כדי למנוע צמיחה מחודשת מהירה. חפרו עמוק מספיק כדי להסיר את כל השורשים לאורך קצה כיסוי הקרקע. אם חיפוי הקרקע ממשיך לצמוח מחוץ לגבולות החצר שלך, שקול לחפור את כל הצמחים ולהעביר אותם לאזור אחר של הדשא.

התקן שוליים

מחסום פיזי בסמוך לקו הנכס מקשה על התרחבות חיפוי הקרקע לתוך הדשא של השכן. כל סוג של שולי גינה עובד כדי להכיל את חיפוי הקרקע. בחר חומר המשלים את הסגנון הכללי של הגינון שלך. לצורך בקרת צמיחה יעילה, חומר השוליים צריך לרדת לאדמה עמוק יותר ממערכת השורשים של הצמחים כדי שלא יוכלו לצמוח מתחת למחסום. ייתכן שיהיה עליך לגזום ביד את החלק העליון של הצמחים אם הם מתרחבים מעלה ומעל לחלק העליון של המחסום.