איך לשמור על עציצים עם חורי ניקוז מלבלגן?

בעזרת חומר המאפשר למים להתנקז בחופשיות תוך החזקת אדמת העציצים
כסו את חור הניקוז של המיכל לפני השתילה, בעזרת חומר המאפשר למים להתנקז בחופשיות תוך החזקת אדמת העציצים.

ניקוז נכון חיוני לבריאות העציצים שלך. למרות שתנאי הגידול משתנים מאוד, בהתאם לצרכים הספציפיים של צמחים שונים, רוב העציצים רגישים לחנק ולהירקב באדמה רטובה באופן עקבי. חור ניקוז בבסיס מיכל צמחים מאפשר למים להתנקז בחופשיות, מה שמספק זרימת אוויר לצמח. אבל כשהמים מתנקזים החוצה, אדמת העציצים נשטפת איתם לעתים קרובות, ויוצרת בלגן עם כל השקיה שגרתית. למרבה המזל, אתה יכול לעקוף את הבלגן על ידי שימוש באחד מכמה פתרונות מהירים וקלים לבעיה.

מכסים את החור

כסה את חור הניקוז של המיכל לפני השתילה, באמצעות חומר המאפשר למים להתנקז בחופשיות תוך כדי החזקת אדמת העציץ. הרעיונות כוללים חתיכת חרס שבורה או ריבוע קטן של מסך רשת עדינה. ניתן גם להניח מסנן קפה מנייר או שכבה של עיתון מקופל מעל החור.

השתמש בצלוחית

הניחו עציץ על צלוחית ניקוז שאוספת עודפי מים כשהם זורמים החוצה דרך חור הניקוז ומונעת מהם לדלוף אל משטחי שולחנות, רצפות, פטיו, מרפסות או מרפסות. עם זאת, לעולם אל תאפשר לצמחים לעמוד בצלוחית של מים. הניחו לאדמה להתנקז לחלוטין לאחר השקיה ולאחר מכן רוקנו את הצלוחית.

מרפד צלוחית

מרפדים צלוחית ניקוז בשכבת חלוקי נחל, חצץ או חול, המאפשרת ניקוז חופשי של המיכל ומונעת מקרקעית הסיר לעמוד במים. טכניקה זו שימושית במיוחד לצמחים הדורשים לחות גבוהה שכן הלחות מתאדה מהשכבה הלחה לאטמוספירה המקיפה את עלווה הצמח. השתמש בחלוקי נחל צבעוניים או בחול כדי להוסיף אלמנט דקורטיבי.

קח את זה החוצה

הימנע משימוש במיכלים עם צלוחיות ניקוז מחוברות שכן סירים אלו עשויים שלא לאפשר ניקוז נאות
הימנע משימוש במיכלים עם צלוחיות ניקוז מחוברות שכן סירים אלו עשויים שלא לאפשר ניקוז נאות.

אם מזג האוויר מאפשר, קחו את עציצי הבית שלכם החוצה כדי להשקות אותם ותנו להם ליהנות מרגע בשמש בזמן שעודפי המים מתנקזים החוצה. או להשקות אותם בכיור המטבח בעוד מים מיותרים מחליקים בצורה מסודרת לביוב.

עצה

בחלק מכלי שתילה יש כמה חורי ניקוז קטנים במקום חור אחד גדול. החורים הקטנים יותר עוזרים למנוע אובדן של אדמת עציצים.

עציץ כפול - הנחת עציץ עם חור ניקוז בתוך סיר ללא פתח ניקוז - מונע בלגן, אך יש לוודא שהעציץ הפנימי לעולם לא יעמוד במים. טכניקה זו עובדת היטב לתליית צמחים.

אזהרה

הימנע משימוש במיכלים עם צלוחיות ניקוז מחוברות שכן סירים אלו עשויים שלא לאפשר ניקוז נאות.

אל תנסה להגביר את הזרימה על ידי הנחת חצץ בתחתית המיכל. ד"ר לינדה צ'אלקר-סקוט ממרכז המחקר וההרחבה Puyallup של אוניברסיטת וושינגטון מזהירה כי חצץ או חומר אחר שנוסף כדי להקל על הניקוז רק מחמיר את הבעיה בכך שהוא מעכב את תנועת המים דרך הסיר.