העגבנייה הכי עסיסית לגידול

המגוון שתבחר והתנאים הסביבתיים הזמינים עשויים להשפיע על הטעם והמרקם של היבול שלך
המגוון שתבחר והתנאים הסביבתיים הזמינים עשויים להשפיע על הטעם והמרקם של היבול שלך.

עגבניות מסחריות מודרניות נבחרו בעיקר בשל מראה ועמידות בפני לחצי משלוח, מה שיכול לגרום להן להיראות חסרות טעם ויבשות. עגבניות בגידול ביתי הן אלטרנטיבה שמציעה עומק טעם ועסיסיות שלא נמצאים בדרך כלל אצל בני הדודים שלהן בסופרמרקט. עם זאת, לא כל צמח בגינה שלך יפיק פרי מושלם. המגוון שתבחר והתנאים הסביבתיים הזמינים עשויים להשפיע על הטעם והמרקם של היבול שלך.

סוג

העגבניות מגיעות במגוון סוגים שונים, שכל אחד מהם פותח למטרות ספציפיות. בעוד שעגבניות שזיפים או רסק מהוות בחירה טובה לכל מטרה, יש להן קירות מוצקים מאוד וירידה בעסיסיות בהשוואה לכמה זני דובדבן וביף. הימנע מעגבניות שגודלו לשימורים, רוטב או משחה אם אתה רוצה יבול עסיסי באמת.

מגוון

אפילו העגבניות הטובות ביותר עשויות שלא להניב יבול עסיסי אם מגדלים אותן בתנאים לא נוחים
אפילו העגבניות הטובות ביותר עשויות שלא להניב יבול עסיסי אם מגדלים אותן בתנאים לא נוחים.

בתוך הסוגים הבודדים, זנים מסוימים מייצרים מוצר עסיסי יותר מאחרים. כלאיים מודרניים רבים פותחו לצורה וגודל אחידים, עמידות למחלות, פרי מוקדם או הובלה קלה. הטעם והמרקם הם לרוב בעדיפות נמוכה יחסית. גידול עגבניות אלה בבית עדיין יכול לייצר מוצר עסיסי יותר ממה שאתה עשוי לקנות בחנות, שכן אתה יכול לקטוף בשיא הבשלות, אבל ירושה מואבקה פתוחה נוטים להציע טעמים מובחנים יותר ויותר מיץ. חפשו זנים גדולים ועגולים כמו "מרים משכנתאות"ו"שחור קרים". עבור אזורים עם אור לא עקבי, מגוון " ערפל סן פרנסיסקו " מציע אלטרנטיבה טעימה יותר לזני סופרמרקט.

תנאים תרבותיים

אפילו העגבניות הטובות ביותר עשויות שלא להניב יבול עסיסי אם מגדלים אותן בתנאים לא נוחים. ספק 1.5 עד 2 מטר בין צמחים שגדלים זקופים בכלובים או על יתדות. זה מאפשר לכל הצמח לקבל הרבה שמש ומפחית את הסיכון לזיהומים פטרייתיים על עלווה רטובה. באזורים מעורפלים עם מזג אוויר קריר תכופות, שתלו את העגבניות שלכם במיקום חמים ללא צל מעצים או מבנים. זה מגדיל את כמות האנרגיה הזמינה לצמח ומגדיל את הסיכוי לבציר טוב. ספק אדמה מנוקזת היטב, ושמור עליה לחה לאורך כל עונת הגידול כדי למנוע כתמים יבשים ועוריים על הפרי עצמו.

טיפול לאחר הקציר

לבחירה ולאופן שבו אתה מטפל בעגבניות יש השפעה גדולה על העסיסיות והטעם שלהן. באופן אידיאלי יש לקטוף עגבניות כשהן רכות וצבעוניות זוהרת. במידת האפשר, כדאי לאכול אותם תוך מספר שעות. אם אתה צריך לאחסן את העגבניות שגדלות בבית, שמור אותן על השיש בקערה ולא במקרר. טמפרטורות מתחת ל-55 מעלות מורידות את הטעם ומשנות את המרקם של היבול השביר הזה, בעוד אחסון בחלל סגור עלול לגרום לפרי להתבשל ולהפוך לעיסה. אחסן את העגבניות באזור עם לחות יחסית גבוהה כדי למנוע מהן להתייבש ולאבד את המיץ שלהן.