מידע על עגבנייה סופר סיוקס

שמירת זרעים ושתילתם באביב הבא תניב צמחי "סופר סיו" חדשים
כמו כל צמחי העגבניות, זן זה גדל כשנתי, אך מכיוון שהוא ירושה מאובקת פתוחה, שמירת זרעים ושתילתם באביב הבא תניב צמחי "סופר סיו" חדשים.

גידול ירקות משלך יכול להיות כיף ומתגמל, ולהביא לך יבול טרי שנקטף עם מעט הוצאות ומאמץ צנוע בלבד. עגבניות הן בחירה טובה במיוחד, מכיוון שהטעם שלהן משתפר מאוד כאשר נותנים להן להתבגר על הצמח. עגבניות ירושה כמו זן "סופר סיו" (Solanum lycopersicum "סופר סיו") יכולות להיות טעימות במיוחד.

סופר סיו

אוניברסיטת נברסקה פיתחה והוציאה צמח עגבניות בשם Sioux בשנת 1944, האב של הזן "Super Sioux", שפותח מאוחר יותר על ידי בחירת צמחים שהניבו פירות גדולים במיוחד. הצמח גדל כגפן, שהוא הרגל הגידול האופייני של עגבניות. זן זה מסווג כצמח בלתי מוגדר מכיוון שהגפן ממשיכה להתגבר ככל שהעונה מתקדמת, בניגוד לסוגים נחושים שמגיעים לגובה מסוים ואז מפסיקים לגדול. "Super Sioux" מייצרת את העגבניות הבשלות הראשונות שלו כ-70 יום לאחר השתילה, וממשיכה להניב פירות לאורך כל הקיץ ועד תחילת הסתיו.

פירות

צמחי עגבניות "Super Sioux" מסתדרים בצורה הטובה ביותר עם לחות רגילה
צמחי עגבניות "Super Sioux" מסתדרים בצורה הטובה ביותר עם לחות רגילה, במיוחד במהלך השבועות הראשונים לאחר השתילה.

עגבניות "סופר סיו" הן בצבע אדום בוהק, קוטר של בדרך כלל בין 2 ל-10 ס"מ ומשקלן 4 עד 6 גרם כל אחת. הפירות בעלי קליפה חלקה ובעלי דופן עבות, עם חללי זרעים קטנים יחסית. הטעם שלהן אופייני לעגבניה מיושנת, עם מתיקות מהולה ב"ביס" חומצי. הם פירות מגוונים ושימושיים לחתוך טרי, שימורים או הכנת רוטב עגבניות. בניגוד לזנים מסוימים, "סופר סיו" סובל היטב את חום הקיץ, ומציב פרי גם ביובש ממושך. הפירות שלהם גם לעתים רחוקות נסדקים בתקופות של לחות לא אחידה, שהיא בעיה נפוצה עבור חלק מזני העגבניות.

שתילה

אתה יכול להתחיל צמחי עגבניות "Super Sioux" בתוך הבית 6 עד 8 שבועות לפני תאריך הכפור האחרון שלך, לזרוע 1 או 2 זרעים בכל עציץ כבול או תא שתילה. השתמש באדמת עציצים סטרילית או בתערובת נטולת אדמה כדי למזער את הרטיבות, בעיה פטרייתית בשתילים צעירים. באזורים חמים, אתה יכול לזרוע זרעים ישירות ברגע שהטמפרטורות נשארות מעל 16 מעלות צלזיוס, ולבחור אתר שמקבל שמש מלאה במשך רוב שעות היום. לשתול זרעים או שתילים במרחק של 18 עד 76 סנטימטרים זה מזה, בשורות במרחק של 3 או 4 מטרים זה מזה. לשתול שתילים עמוק, שכן שורשים נוספים יתפתחו על גבעולים שנמצאים מתחת לקו האדמה. הוספת סידן לכל חור שתילה בצורה של כף אחת של ליים טחון, קונכיות צדפות או קליפות ביצים מרוסקות יכולה לסייע במניעת ריקבון סוף פריחה, בעיה המעכבת את ייצור הפירות.

טיפול אחר

צמחי עגבניות "Super Sioux" מסתדרים בצורה הטובה ביותר עם לחות רגילה, במיוחד במהלך השבועות הראשונים לאחר השתילה. האכלה של הצמחים יכולה גם להגביר את צמיחתם וייצור הפירות שלהם. השתמש בפורמולה מאוזנת של 10-10-10 מדוללת בשיעור של 0.25 כפית לליטר כל 3 או 4 שבועות. מכיוון שהם צמחים גבוהים ובלתי מוגדרים, הזן הזה צריך יתד יציב או כלוב עגבניות לתמיכה. בסוף הקיץ, אתה יכול לקצץ את החלק העליון של הצמח כדי לעזור להזרים את האנרגיה שנותרה שלו לייצור פירות. כמו כל צמחי העגבניות, זן זה גדל כשנתי, אך מכיוון שהוא ירושה מאובקת פתוחה, שמירת זרעים ושתילתם באביב הבא תניב צמחי "סופר סיו" חדשים.