זיהוי קייל נוי

כרוב נוי הוא סוג אחד של קייל - מוצג על ידי היווצרות העלים שמבדילה את הקייל מהכרוב
למרות שגם הקייל וגם הכרוב הם מאותה משפחה, כרוב נוי הוא סוג אחד של קייל - מוצג על ידי היווצרות העלים שמבדילה את הקייל מהכרוב.

קייל נוי (Brassica oleracea), הידוע גם בשם קייל פורח, מייצר עלווה ראוותנית בגוונים של אדום, ורוד ולבן שמנת. שנתית זו של העונה הקרירה ממשיכה לפרוח בטמפרטורות נמוכות עד -15 מעלות צלזיוס. הוא מעדיף מקום שטוף שמש עם אדמה מנקזת היטב ועשירה בחומוס עם pH בין 6 ל-7,5. אולי תופתעו לגלות שאפשר לאכול קייל נוי בתבשילים ובתבשילים, ממש כמו קייל רגיל.

קייל מול כרוב

אפשר לבלבל בין כרוב נוי או פורח לקייל חלק עלים, כנראה בגלל הדמיון לעלה כרוב. למרות שגם הקייל וגם הכרוב הם מאותה משפחה, כרוב נוי הוא סוג אחד של קייל - מוצג על ידי היווצרות העלים שמבדילה את הקייל מהכרוב. לקייל נוי יש עלים מתולתלים או מסולסלים שנחתכים עמוק, בעוד שלכרוב נוי יש עלים רחבים שטוחים.

עלווה ברוזטות

אולי תופתעו לגלות שאפשר לאכול קייל נוי בתבשילים ובתבשילים
אולי תופתעו לגלות שאפשר לאכול קייל נוי בתבשילים ובתבשילים, ממש כמו קייל רגיל.

קייל נוי או פורח מייצר עלווה ברוזטה הנוצרת בבסיס הצמח. העלים צומחים מהגבעול בתבנית מעגלית ומובחנים בבירור. בסיס גבעול העלים עשוי להיות סגול, או ירקרק-אדום. הכרוב הקרוב יוצר ראש הדוק מבסיס גזע הצמח.

צורת עלה

קייל נוי מחולק לשלוש קבוצות, בהתאם לסוג העלים. קייל עגול וחלק עלים נמכר בדרך כלל ככרוב נוי. סוגי עלים אחרים כוללים קצוות קצוות ונוצות. עלים עם קצוות קצוות מחוספסים וגליים, בעוד העלים המנוצים דומים לתחרה חתוכה. כולם מייצרים פריחה ראוותנית - שהם למעשה עלים צבעוניים - בסתיו ועשויים לפרוח כל החורף באזורים שבהם הטמפרטורות נשארות מעל 4 מעלות צלזיוס במהלך היום. סוג העלים שיש לקייל הנוי שלך תלוי בזן.

צבע

קייל נוי מייצר "פריחה" של צבע עז שנעה בין לבן או צהוב שמנת לסגולים ואדומים עמוקים. לחלק מהזנים יש שני צבעים או יותר. רובם מייצרים רוזטה פנימית של עלים צבעוניים ושוליים חיצוניים של עלים ירוקים או כחולים-ירוקים היוצרים רושם של פרח ענק מוקף עלים, אבל זה לא תמיד המקרה. כמה קייל נוי מייצר עלים חיצוניים בגווני ורוד או סגול התואמים, או כמעט תואמים, את הפריחה המרכזית של העלים.