האם יערה ישרש במים?

אתה יכול להשתמש במים רגילים כדי להפיץ גזרי יערה
אתה יכול להשתמש במים רגילים כדי להפיץ גזרי יערה, כי הם משתרשים בקלות.

יערה (Lonicera spp.) כוללות גפנים ושיחים נשירים, ירוקי עד וחצי ירוקי עד. מיני גפנים מטפסים על ידי התפתלות סביב סבכה או תמיכה אחרת, בעוד שלזני השיחים יש הרגלי צמיחה עבותים. זנים מסוימים עם פרי אטרקטיבי המספקים מזון לציפורים. יערה מופצת בקלות על ידי ייחורים שמשתרשים בקלות במים.

השרשה של יערה במים

אתה יכול להשתמש במים רגילים כדי להפיץ גזרי יערה, כי הם משתרשים בקלות. המים מספקים את הלחות הדרושה, אך עליך להחליף את המים מדי שבוע. מים עומדים מעכבים השתרשות מכיוון שהם נעשים מחסור בחמצן הדרוש. חשוב לזכור כי ייחורים המושרשים במים רגילים, במקום תערובת עציצים, הם בעלי סיכון גבוה יותר להלם השתלה וסיכון מוגבר למוות.

מחליק

יערה מופצת בקלות על ידי ייחורים שמשתרשים בקלות במים
יערה מופצת בקלות על ידי ייחורים שמשתרשים בקלות במים.

השתרשות יערה וגזרי פרחים אחרים במים ידועה כ"החלקה" או יצירת החלקות. את הייחורים מניחים בכוס או במיכל רחב יותר בחלק העליון מהתחתון, ומשאירים את העלים מעל המים והגבעול שקועים. המיכל צריך מיקום בהיר, כמו אדן חלון שטוף שמש. מכיוון שצמחים הנטועים במים רגילים עלולים לחוות סיכון גבוה יותר להלם השתלה או מוות, אתה יכול להוסיף כף אדמה אחת למיכל בכל יום עד שהצמח מושרש באדמה, מה שעוזר לאקלם את השורשים לאדמה.

לוקח גזרי יערה

אם אתם מתכננים להשריש גזרי יערה במים, עדיף להשתמש בגזרי עץ רך. ייחורי עץ רך נלקחים באביב מצמיחה חדשה. ייחורים צריכים להיות באורך של 3 עד 10 סנטימטרים, בעלי מספר עלים וחתוכים ישירות מתחת לצומת. לאחר נטילת הייחורים, הפשיטו את כל העלים לכיוון התחתון, או הקצה החתוך, של הייחור, ומשאירים שני עלים לכיוון העליון. מניחים את הקצה החתוך במים לצורך השתרשות. בדרך כלל לוקח כשבועיים לראות את צמיחת השורשים.

זנים של גפנים יערה להחליק

אתה יכול ליצור חלקי יערה בקלות באמצעות ייחורי עץ רך מהגפנים האהובות עליך. יערה אירופאית (Lonicera europeana) עמידה באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 6 עד 10, מייצרת פרחים ריחניים בעלי גוון סגול או ורוד ומתנשאת לגובה של עד 25 מטרים. יערה חצוצרה (Lonicera sempervirens) היא גפן ירוקה למחצה עמידה באזורי USDA 4 עד 10, מייצרת פרחים צינוריים אדומים, כתומים או צהובים בצבעים עזים, ללא ריחניים וגדלה לגובה של כ-12 מטרים. שני הזנים הם מועמדים טובים להחלקה.