שיחים ירוקי עד בעלי תלייה גבוהה

נושא עלווה ירוקה עמוקה ומגיע לגובה של כ-3 מטרים ולרוחבו
אשוח בלסם ננסי (Abies balsamea "Nana"), עמיד באזורי USDA 3 עד 8, נושא עלווה ירוקה עמוקה ומגיע לגובה של כ-3 מטרים ולרוחבו.

בניית שיחים ירוקי עד מושכים לעתים קרובות עיצוב נוף. לפעמים הם מוסיפים כתם צבע עם העלווה הבהירה או המגוונת שלהם, ולפעמים הם מוסיפים מרקם עם המחטים הירוקות העשירות שלהם. לעתים קרובות הם משמשים כתפאורות לצמחים מרהיבים או כדי להשלים את ערכת הצבעים של העיצוב. לשיחים תלוליים יש לרוב כתר מעוגל ובסיס רחב יותר, והם נעים בין נמוך ומתפשט לסגלגל ועגול. שיחים גבוהים נוטים להיות גבוהים כמעט כמו שהם רחבים. בדרך כלל הם מתנהגים היטב, והתחזוקה היחידה הדרושה היא חיתוך מדי פעם כדי לשמור על ההרגל שלהם.

ירוקי עד עם מחטים

כשאנשים חושבים על ירוקי עד, מה שעולה בדעתם הוא לעתים קרובות עצים ושיחים הנושאים עלווה דמוית מחט. ישנם מספר ירוקי עד עם מחטים ששומרות על הרגל גבעה גבוה. אשוחית קן הציפורים (Picea abies "Nidiformis") מגיעה לגובה 3 מטרים ולרוחב של כ-3 עד 4 מטרים. ל"פנינה קטנה" (Picea abies "חן קטנה") יש את אותו הרגל אך מגיעה לגובה 2 מטרים בלבד ולרוחבה. יש להם מחטים ירוקות קצרות ובינוניות והם עמידים באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 2 עד 8. אורנים מוגו ישרים (Pinus mugo mughus), עמידים באזורי USDA 2 עד 8, מגיעים לגובה של 8 מטרים ולרוחב של 8 עד 10 מטרים. אבל יש כמה זנים שגדלים הרבה יותר. אשוח בלסם ננסי (Abies balsamea "Nana"), עמיד באזורי USDA 3 עד 8, ולהגיע לכ-3 מטר גובה ורוחב.

ירוקי עד מוחלפים

שיחים גבוהים נוטים להיות גבוהים כמעט כמו שהם רחבים
שיחים גבוהים נוטים להיות גבוהים כמעט כמו שהם רחבים.

כמה ירוקי עד נושאים עלווה דמוית אבנית ולא מחטים. לכמה זנים של ברוש Hinoki (Chamaecyparis obtusa) יש הרגל של גבעות, כולל "Nana Gracilis" (Chamaecyparis obtusa "Nana Gracilis"), "JR" (Chamaecyparis obtusa "JR") ו-"Leprechaun" (Chamaecyparis obtusa "Leprechaun"). גם "ננה גרציליס" וגם "JR" מגיעות לגובה 2 עד 3 מטרים ולרוחב, בעוד שגובה "שדון" עולה רק לעתים רחוקות על 30 סנטימטרים. כולם עמידים באזורי USDA 5 עד 8. גם ברוש ענפי חוט מתלמדים, ויש להם ענפים ארוכים וחוטים. הזנים הבולטים יותר כוללים את ברוש חוטי הזהב (Chamaecyparis pisifera filifera aurea), עמיד באזורי USDA 4 עד 8, ו"מגבים""מגבים"), עמידים באזורי USDA 4 עד 8, שני סוגים עם צמיחה חדשה צהובה בוהקת.

ירוקי עד רחבי עלים

לכמה שיחים ירוקי עד מתנוססים יש עלווה צבעונית והם באמת בולטים בנוף. בעוד שלננדיות רבות זקופות, ל-"Fire Power" (Nandina domestica "Fire Power") ול-"Nandina domestica" (Nandina domestica "Nana Purpurea") יש הרגלי תלייה וכל אחת מהן נושאת צבעי סתיו אדומים עזים. שניהם מגיעים לגובה ורוחב של כ-5 מטרים, והם עמידים באזורי USDA 6 עד 10. גם Euonymus "Emerald 'N Gold" (Euonymus fortunei "Euonymus 'N Gold") וגם "Euonymus fortunei" Emerald 'N Gold') נושאים עלווה מוארת ומגוונת ויש להם הרגל של תלייה. שניהם גדלים לגובה ולרוחב של כ-3 מטרים והם עמידים באזורי USDA 5 עד 9.

פריחת ירוקי עד

לחלק מצמחי-העד יש יתרון נוסף של פרחים אטרקטיביים. לדפנה "קרול מאקי" (Daphne x burkwoodii "Carol Mackie"), למשל, יש גם עלווה מגוונת, אשכולות פרחים ורודים חיוורים ריחניים עזים והיא עמידה באזורי USDA 4 עד 8. סלאל (Gaultheria shallon) מייצר עלים ירוקים עוריים ואשכולות של פרחים לבנים עד ורודים חיוורים בצורת כד, ואחריהם פירות שחורים בצבע סגול. מטאטאים רשומים גם ירוקי עד וגם נשירים, בהתאם למקור המידע. יש להם גבעולים חוטיים עם פרחים דמויי אפונה. מינים מסוימים של מטאטאים פולשים במדינות רבות, אך מדווחים כי "הולנדיה" (Cytisus x "Hollandia"), עם פרחיה הוורדים, "Burkwoodii" (Cytisus scoparius "Burkwoodii"), עם פרחיה האדומים, היא סטרילית.. בדוק את התקנות המקומיות לפני השתילה. שניהם עמידים באזורי USDA 6 עד 8.

מאמרים בנושאים דומים
  1. תוכניות לערוגה מתומנת עץ
  2. ריצוף שוליים עבור מדשאה
  3. בסיס מרצף מול חול מרצף
  4. זחל פרחי תשוקה
  5. גפני סבכה בצל חלקי
  6. גינון משטחים