זני ביגוניה

רקס ביגוניה (Begonia Rex-cultorum) מועדפות לא בגלל הפרחים שלהן
חלק מהבגוניות הקנה-שורש, רקס ביגוניה (Begonia Rex-cultorum) מועדפות לא בגלל הפרחים שלהן, אלא בגלל העלווה המעניינת שלהן.

בגוניה היא לא סוג הפרחים הנפוץ שלך; הם מגוונים במידה ניכרת בהרגלי הצמיחה, סגנון הפרחים, סגנון העלים והקשיחות. רבים מהם עמידים כצמחים רב שנתיים באקלים ים תיכוני, אם כי סוגים בודדים נמכרים בדרך כלל כצמחים חד-שנתיים עבור מיכלים וצמחי מצעים. רובם מעדיפים צל מסונן, ולכן גננים רבים מסתמכים במידה רבה על ביגוניה כדי להאיר גנים כהים יותר.

רקס ביגוניה

חלק מהבגוניות הקנה-שורש, רקס ביגוניה (Begonia Rex-cultorum) מועדפות לא בגלל הפרחים שלהן, אלא בגלל העלווה המעניינת שלהן. העלים הגדולים שלהם מעוטרים בדוגמאות וצבעים שונים. העלים של רקס ביגוניה יכולים לגדול עד 23 ס"מ באורך ו-13 ס"מ לרוחב, בעוד שהצמחים מגיעים בדרך כלל לגבהים של 1 עד 1.5 מטרים. ביגוניה רקס גדלה כצמחים רב שנתיים באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 10 ו-11. לבגוניה "זהב ירוק" יש עלים כסופים המסומנים בוורידים ירוקים כהים. ביגוניה "זכוכית צבעונית" מציעה עלים עמוקים בצבע אודם עם שפת פיוטר דומיננטית ורידים כהים, כמעט שחורים.

הרדי ביגוניה

ביגוניה עמידה (Begonia grandis) גדלה באזורי קשיחות USDA 6 עד 9 ומציעה עלים ירוקים עמוקים אופייניים בצורת לב. ביגוניה הרדי שייכת לקבוצת הביגוניה הפקעתית. ביגוניה הארדית גדלה לגובה של כ-2 מטרים ויש לה הרגלי גדילה מתלולים. מתחילת הקיץ ועד הסתיו, צמחים רב שנתיים אלה מתהדרים בפרחים ורודים עדינים. כמו ביגוניה רבות אחרות, ביגוניה עמידה מעדיפה אדמה עשירה בחומוס ומנוקזת היטב במיקום מוצל.

ביגוניה פקעת

ביגוניה עמידה (Begonia grandis) גדלה באזורי קשיחות USDA 6 עד 9 ומציעה עלים ירוקים עמוקים אופייניים בצורת לב
ביגוניה עמידה (Begonia grandis) גדלה באזורי קשיחות USDA 6 עד 9 ומציעה עלים ירוקים עמוקים אופייניים בצורת לב.

ביגוניה פקעות Begonia x tuberhybrida) מעדיפות סביבה לחה מוגנת מהרוח ורובן גדלות כצמחים רב שנתיים באזורי קשיחות USDA 9 עד 11. צמחים אלה מציעים לרוב פרחים ראוותניים ברוחב 2 עד 10,20 ס"מ בגוונים משתנים של כתום, ורד, ורוד, צהוב, אדום ולבן. ניתן להציל ביגוניה פקעתית לא עמידה למשך שנים של שתילה על ידי אחסון הפקעות במקום קריר ויבש במהלך חודשי החורף.

ביגוניה שעווה

ביגוניה שעווה (Begonia x semperflorens-cultorum), למרות שבדרך כלל גדלות כצמחים חד-שנתיים, מתגלות כקשות הרבה יותר למצבים רבים מאשר ביגוניה אחרות. הביגוניות הראוותניות הללו גדלות באזורי הקשיחות של USDA 10 ו-11. ביגוניה השעווה יכולה לסבול יותר אור שמש ואפילו תקופות של בצורת וחום טוב יותר מאשר בני דודיהם חובבי לחות וצל. העלים שלהם מבריקים לרוב עם קצוות משוננים בינוניים.

ביגוניה אחרות

סוגים נוספים של ביגוניה כוללים את ביגוניה שיח, ביגוניה מקנה ובגוניות קנה שורש שמהן סוטה ה-Rex cultorum. ביגוניה שיח גדלה במהירות לגובה בוגר של כ-1 עד 3 מטרים, אם כי בהינתן התנאים הנכונים, חלקן עשויות לגדול לגובה של שיח בגודל 12 מטרים. ביגוניות קנים שונות מבגוניות אחרות בכך שהגבעולים שלהן דומים לגבעולי במבוק. הפרחים תלויים מתחת לעלים שלהם. ביגוניה ריזומטית מציגה נטייה להתפשט; בכל פעם שהגבעולים שלהם נוגעים באדמה הם ישרשו מיד ויצרו גוש גדול יותר.