משוכות לחסימת שכנים

אבליה מבריקה (Abelia x grandiflora)
אבליה מבריקה (Abelia x grandiflora), הגדלה באזורי USDA 6 עד 9, מספקת ירק צפוף, לא פורמלי, ירוק-עד למחצה, המתנשא לגובה של 10 מטרים.

קצת פרטיות בחצר האחורית זה משהו שרוב האנשים נהנים, גם אם הם לא רוצים או לא יכולים להקים גדר. משוכות פרטיות ומסכים מספקים פרטיות מבוקשת תוך שהם מציעים צבע, מרקם או עניין ויזואלי אחר. סוגים רבים של צמחים יוצרים משוכות אידיאליות, כל אחד מספק יתרונות או פונקציות מובהקות לנוף.

גורמים מכריעים

גדר חיה צפופה באורך 6 מטר עשויה להתאים לך, אבל השכן עשוי להעדיף קו של עצים גבוהים יותר וגליליים כמסך. דיון על רעיונות הגידור שלך עם השכן שלך עשוי למנוע התנגשויות, במיוחד אם גידור הפרטיות יהיה על קו הנכס או בקרבתו. אתה גם צריך לבחור איזה סוג של מראה אתה רוצה מהגדר שלך, כגון רשמי או לא פורמלי. משוכות רשמיות נוטות להיות גזוזות לצורה מושלמת בעוד לגדר חיה לא רשמית יש מראה סתמי וטבעי יותר.

שיחים פורחים

כמה שושני שיח (Rosa spp.) יוצרים משוכות פרטיות צבעוניות וצפופות המגיעות עד לגובה של כ-6 מטרים
כמה שושני שיח (Rosa spp.) יוצרים משוכות פרטיות צבעוניות וצפופות המגיעות עד לגובה של כ-6 מטרים.

כמה מינים וזנים של שיחים פורחים פועלים כגדרות פרטיות לא פורמליות, בנוסף מציגים פריחה צבעונית בתקופות מסוימות של השנה. כמה ורדים שיחים (Rosa spp.) יוצרים משוכות פרטיות צבעוניות וצפופות המגיעות עד לגובה של כ-6 מטרים. ורדים גדלים באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 2 עד 9, תלוי במין, ומגיעים במגוון צבעים וסוגי פריחה. רוב הוורדים השיחים נותנים את היתרון של משוכות דמויי סבך, מלאות קוצים, שיכולות לשמש היטב גם כגדר חיה כמעט בלתי חדירה. אבליה מבריקה (Abelia x grandiflora), הגדלה באזורי USDA 6 עד 9, מספקת ירק צפוף, לא פורמלי, ירוק-עד למחצה, המתנשא לגובה של 10 מטרים. בקיץ ובסתיו, השיחים הללו מלאים בפרחים ריחניים בצורת משפך.

ירוקי עד רחבי עלים

בניגוד לעמיתיהם עטויי המחט, לירוקי-עד רחבי-על יש, כפי שהמונח מרמז, עלים רחבים יותר ושטוחים יותר. מינים רבים מתמודדים היטב עם גזירה ומומלצים לעתים קרובות כצמחי גדר חיה. הם שומרים על צבעם הירוק לאורך כל השנה, ומספקים פרטיות ועניין לאורך כל השנה. ירוקי עד רחבי עלים המהווים משוכות פרטיות אידיאליות כוללים מינים וזנים שונים של הולי (Ilex spp.), הגדלים באזורי USDA 5 עד 11, בהתאם למין; ועץ תאשור (Buxus spp.), אשר גדלים בדרך כלל באזורי USDA 4 עד 9. לרוב החושים יש עלווה עבה וקוצנית היוצרת גדר חיה צפופה. למינים רבים יש גם עלווה מעט מגוונת ופירות יער בהירים, המספקים עניין ויזואלי נוסף. עץ תאשור מתאים לגזירה, וככאלה, הם אידיאליים כגדר חיה רשמית.

דשא ובמבוק

דשאים ובמבוקים רבים הם אידיאליים להקרנת פרטיות בשל צורתם הגדלה. עשבים גבוהים וצפופים מספקים עניין לאורך כל השנה, אפילו בחורף כשהלהבים הירקרקים שלהם הופכים לצהבהבים. לגדר פרטיות בלתי רשמית, בחרו בדשא גבוה, מקושת ותלולית. עשב זברה (Miscanthus sinensis "Zebrinus"), עמיד באזורי USDA 5 עד 9, מגיע לגובה של 5 עד 8 מטרים ולרוחב של 4 עד 6 מטרים. לזן זה יש צורה מקושתת עם להבים מפוספסים ונומרות פרחים ורודות בהירות. במבוק, לעומת זאת, מספק מסך צפוף, גבוה וזקוף. במבוק קשיח (Bambusa boniopsis), הגדל באזורי USDA 9 עד 11, הוא אחת מאפשרויות הבמבוק הקצרות יותר, ומגיע לגובה של כ-12 מטרים. למין זה יש עלווה צרה בעלת מרקם עדין שיוצר מסך מעניין ויזואלי בעל מרקם.