איך לרפא איבר עץ סדוק?

כאשר מזלגות ענפים פוצלו או שענפים צעירים נסדקו
כאשר מזלגות ענפים פוצלו או שענפים צעירים נסדקו, ייתכן שהעץ יוכל להתאושש בעזרתכם.

כאשר עץ גינה סובל מנזק, האינסטינקט הראשון שלך הוא לקחת אחריות ולתקן את הדברים. עם זאת, התערבות לא תמיד אפשרית או לטובת העץ. חשוב להעריך תחילה את הנזק ולקבוע מה, אם בכלל, אתה יכול לעשות כדי לעזור.

גורמים לפגיעה בעצים

סופות עלולות לפצח ענפים, לשבור גפיים ואף לעקור עצים שלמים, אך מערכות מזג אוויר סוערות אינן הסכנה הפוטנציאלית היחידה. כל משקל כבד על ענף דק יכול להישבר או לסדוק אותו, וזה כולל ילדים שמסתובבים כמו גם חפצים נופלים. כמה עצים שגדלים במהירות כמו מייפל אדום (Acer rubrum) ומייפל כסף (Acer saccharinum) הם בעלי עץ חלש, מה שמוביל לשבירת ענפים מוגברת. שני האדרים משגשגים באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 3 עד 9.

הערכת הנזק

זה מעצבן לראות ענף עץ בחצר האחורית פגום, אבל לפני שתלבש את הכובע של פלורנס נייטינגייל, העריך את הנזק. אם ענף קטן נשבר, אפשר לגזום אותו בחזרה ולעבור למשהו אחר. אם הגזע או מספר ענפים עיקריים נפגעו, ייתכן שהעץ אינו יכול לתקן. כאשר מזלגות ענפים פוצלו או שענפים צעירים נסדקו, ייתכן שהעץ יוכל להתאושש בעזרתכם.

עקרונות השתלות

ייתכן שתוכל להשתמש באותו רעיון כדי לרפא את איבר העץ הסדוק שלך
ייתכן שתוכל להשתמש באותו רעיון כדי לרפא את איבר העץ הסדוק שלך.

השתלה היא דרך לאחד עץ של עץ אחד עם זה של עץ דומה כך שהשניים יגדלו יחד. זה מבוסס על העיקרון שאם אתה מאחד את השכבות הפנימיות, הקמביום של שני החלקים, העץ מרפא את הפצע על ידי בניית רקמה המאחדת את השניים. ייתכן שתוכל להשתמש באותו רעיון כדי לרפא את איבר העץ הסדוק שלך. אתה צריך ללחוץ את החלקים השבורים של הענף הסדוק זה לזה, לאגד אותם למקומם עם סרט השתלה ולתת לאמא טבע לעשות את השאר. הדברים האלה לוקחים זמן, אז השאר את הקלטת במקום כל החורף ובדוק את האביב הבא.

חיתוך ענפים לאחור

אם הענף גדול או כבד מכדי להשתיל, ייתכן שלא תהיה ברירה אלא לגזום אותו בחזרה לענף הצדי הבא או לשטוף עם הגזע. השתמשו במספרי גיזום מחוטא לגזוז ענפים בקוטר של עד 8 ס"מ. השתמש בהליך שלושת החיתוכים כדי לנסר לאחור איברים גדולים יותר. מניחים את המסור על החלק התחתון של הענף, כמטר מהמקום שבו רוצים לבצע את החיתוך הסופי, וחותכים בעומק של כ-2.50 ס"מ. לאחר מכן, נסרו מלמעלה, 5 סנטימטרים יותר החוצה על הגפה, תוך חיתוך ברור דרך הענף. לבסוף נסרו את הגדל בענף הצידי או בשטיפה עם הגזע. נגב את הלהבים של כל כלי חיתוך שבו אתה משתמש עם סמרטוט טבול באלכוהול דנטורטי כדי לעקר אותם לפני כל שימוש.

מזלג עץ מפוצל

אם מזלג עץ מתפצל לשני חלקים, ייתכן שיהיה עליך לצייר את שני החלקים יחד ולאבטח אותם כדי לאפשר להם לצמוח בחזרה. ההליך דורש יותר כלים וידע מאשר השתלה פשוטה. הנח כננת הרבה מעל הפיצול למינוף והשתמש בה כדי להפגיש את החלקים המפוצלים. קדחו חור שנמשך דרך שני חצאי הפיצול. הכנס בורג לחור והדק עם אום בצד השני.