שיחים נושאי פירות יער

בעוד שגרגרי נוי עמידים לצבי יספקו את אותם פירות יער ראוותניים מבלי למשוך איילים
אם אתה רוצה צמח שמייצר יבול, בחר שיחי פירות יער אכילים, בעוד שגרגרי נוי עמידים לצבי יספקו את אותם פירות יער ראוותניים מבלי למשוך איילים.

שיחי פירות יער הם כל צמח דמוי שיח שמייצר פירות יער. פירות יער אלה נעים בגודל, בצבע והם אכילים או נוי. כשאתה בוחר איזה שיח פירות יער לשתול, שקול את הצרכים של הגינה שלך. אם אתה רוצה צמח שמייצר יבול, בחר שיחי פירות יער אכילים, בעוד שגרגרי נוי עמידים לצבי יספקו את אותם פירות יער ראוותניים מבלי למשוך איילים.

פירות יער אכילים

שיחי פירות יער אכילים מייצרים פירות טעימים מהם תוכלו ליהנות במגוון דרכים מאכילתם הישר מהצומח ועד לשימוש בפירות היער לריבה או ג'לי. אוכמניות, פטל ואוכמניות הם שיחי פירות יער נפוצים למאכל. בהתאם לזן, פטל שחור (Rubus spp.) גדל באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 5 עד 8, פטל (Rubus ideaus ו-Rubus occidentalis) גדל באזורי USDA 4 עד 9 ואוכמניות עמידות באזורי USDA 4 עד 8. דומדמניות (Ribe spp.), דומדמניות (Ribes spp.) וסמבוק (Sambucus spp.) הם עוד כמה שיחי פירות יער אכילים שגדלים באזורי USDA 2 עד 9.

פירות יער לצל

כמה שיחי פירות יער המייצרים גרגרי יער נוי גדלים גם במקומות מוצלים
כמה שיחי פירות יער המייצרים גרגרי יער נוי גדלים גם במקומות מוצלים.

כמה שיחי פירות יער המייצרים גרגרי יער נוי גדלים גם במקומות מוצלים. אוקובה יפנית "Rozannie" (Aucuba japonica "Rozannie") היא שיח קומפקטי באורך 3 מטר הגדל בצל מלא באזורי USDA 6 עד 10. יש לו עלווה ירוקה עמוקה ומבריקה ופירות יער נוי אדומים בהירים המופיעים בסתיו. "רוזני" גם סובל חשיפות לחוף הים. ריבס סקימיה (Skimmia reevesiana) הוא שיח רחב עלים הגדל באזורי USDA 7 עד 9 עם גובה של 1 עד 3 מטרים. זה יכול לגדול בצל מלא עד חלקי; ענפיו המכוסים ברי משמשים בסידורי פרחים.

פירות יער עמידים לצבי

שיחי פירות יער הם בדרך כלל מקור מזון לצבאים וחיות בר אחרות, שעלולות לפגוע קשות בצמח אם הם ניזונים ממנו. כמה מהצמחים המייצרים פירות יער נחשבים עמידים לצבי, מכיוון שצבאים בדרך כלל אינם צורכים את השיחים. Viburnum viburnum (Viburnum nudum "Bulk") ו-"Eichholz" cotoneaster (Cotoneaster dammeri "Eichholz") הם שני שיחי פירות יער כאלה שבדרך כלל אינם נצרכים על ידי צבאים אך ימשכו ציפורים. Brandywine viburnum גדל לגובה של 5 עד 6 מטרים באזורי USDA 5 עד 9. הם גדלים בצורה הטובה ביותר באזורים שטופי שמש, ומייצרים פירות יער ירוקים המשתנים לגוונים של ורוד וכחול. Cotoneaster "Eichholz" גדל גם במקומות שטופי שמש, ומייצר פירות יער אדומים בהירים בסתיו על שיח בגובה 10 עד 31 ס"מ. "Eichholz" גדל באזורי USDA 5 עד 8.

שיחים ירוקי עד

שיחים ירוקי עד מספקים צבע לאורך כל השנה על ידי שמירה על העלים שלהם במהלך חודשי החורף וייצור פירות יער נוי. ברביריס גמד אלמוגים גמדיים (Berberis x stenophylla "Coralina Compacta") הוא שיח ירוק-עד בצמיחה נמוכה שנמצא באזורי USDA 6 עד 9. צמח זה בגובה 6 עד 31 ס"מ מייצר עלווה קטנה, פריחת תפוז אלמוגים ופירות יער שחורים כחלחלים עם גרגרי יער כסוף. כפור. שיח נוי מרשים זה המייצר פירות יער עמיד לבצורת לאחר שהוקמו, עובד היטב ככיסוי קרקע ויכול לגדול בשמש או בצל. הולי "משרתת כחולה" (Ilex x meserveae "משרתת כחולה") הוא שיח ירוק-עד חובב שמש שגדל לגובה של 8 עד 10 מטרים באזורי USDA 5 עד 9. "Blue Maid", גבעולים סגולים ופירות יער נוי אדומים בוהקים.