דשא נוי עמיד לאזורים מוצלים

דשא נוי אינו גדל היטב בגינה מוצלת מכיוון שרוב עשבי הנוי דורשים אור שמש מלא או חלקי
ככלל, דשא נוי אינו גדל היטב בגינה מוצלת מכיוון שרוב עשבי הנוי דורשים אור שמש מלא או חלקי.

עם צורתו החיננית במגוון צבעים ומרקמים, דשא נוי מוסיף יופי ודרמה לגינה. ככלל, דשא נוי אינו גדל היטב בגינה מוצלת מכיוון שרוב עשבי הנוי דורשים אור שמש מלא או חלקי. עם זאת, כמה זנים צבעוניים נמצאים בבית בצל.

דשא יער יפני

עשב יער יפני (Hakonechloa macra), הוא דשא נוי חינני, בצמיחה איטית, המשגשג בצל מלא או חלקי. גננים מעריכים את הצמח בשל להביו הצרים והקשתים המתנשאים ברוח הקלה ביותר. דשא קטן יחסית שגובהו אינו עולה על 2 מטר בבגרות, עשב יער יפני משתלב יפה עם שרכים או הוסטות בגינה מוצלת. זנים כוללים "Aureola", עם פסי זהב בהירים; או "אלבוסטריאטה", שמאירה את הגן בפסים לבנים בצבע שמנת. דשא יער יפני מתאים לאזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 5 עד 9.

כף דקל

דשא נוי מוסיף יופי ודרמה לגינה
עם צורתו החיננית במגוון צבעים ומרקמים, דשא נוי מוסיף יופי ודרמה לגינה.

דקל דקל (Carex muskingumensis), דשא נוי שגדל לאט, בעל מראה אקזוטי וטרופי. הדשא הירוק הבוהק הופך לגוון מושך של צהוב בסתיו לפני שהוא הולך רדום לחורף. זני דקלים כוללים את "Little Midge", סוג גמד שמגיע לגובה של 25 סנטימטרים. "Oehme", כרך דקל מעט יותר גדול בעל עלים ירוקים וצהובים בהירים, מגיע לגבהים של כ-46 סנטימטרים. דשא גבוה יותר עם גובה בוגר של 61 סנטימטרים, "מזרקות קרח" מציגות עלווה בצבע ירוק בהיר ולבן. Palm Sedge מתאים לגידול באזורי USDA 4 עד 9.

שיבולת ים צפונית

שיבולת ים צפונית (Chasmanthium latifolium), דשא נוי בעל צורת צמיחה זקופה ועלים צרים ומקשתים, משגשג בצל. הצמח נבדל על ידי ראשי זרעים גדולים העולים בירוק עז באביב, והופכים לנחושת בסתיו ובמשך חודשי החורף. פרחים דמויי שיבולת שועל אפורים-כסופים מופיעים בקיץ. הצמח, שמגיע לגבהים של 3 עד 5 מטרים, גדל באזורי קשיחות USDA 5 עד 9.

דשא מונדו שחור

עם גושי העלווה במרקם עדין, שחור-סגול, עשב מונדו שחור (Ophiopogon planiscapus "Arabicus") עושה הצהרה דרמטית בנוף. במהלך הקיץ, פרחים בצורת פעמון בצבע סגול עמוק או ורודים מציצים מאחורי העלווה הכהה. דשא נוי קטן יחסית בגובה 6 עד 25 סנטימטרים, מונדו גראס עובד היטב במיכלים או לאורך שבילי גן. דשא נוי אוהב גוונים זה מתאים לאזורי קשיחות של USDA 5 עד 9.