איך לגדל דלעת וחצילים?

דלעת גפנים וחצילים זקוקים ליותר מקום
דלעת גפנים וחצילים זקוקים ליותר מקום, אז שתלו אותם במרחק של כ-18 עד 61 סנטימטרים זה מזה.

דלעת קיץ וחצילים הם גידולי עונות חמים שנהנים משמש מלאה וקרקעות פוריות ומנוקזות היטב. הם גדלים היטב יחד בתנאים דומים. שני הצמחים פוריים, דורשים רק כמה צמחים כדי לייצר מספיק פירות לשימוש טרי. שתלו עוד כמה כדי לשמר לשימוש מאוחר יותר או לחלוק עם השכנים. המשיכו לקטוף והצמחים הללו יפיקו שפע של פירות לאורך כל העונה. אם נותנים לפירות להתבגר על הצמח, הצמח יפסיק לייצר.

1

הכן את האדמה במקום סחוט היטב עם שמש מלאה. שפר את הניקוז על ידי שימוש במיטה מוגבהת באזורים עם ניקוז גרוע. בדוק את האדמה בגינה שלך והתאם את ה-pH בין 5,8 ל-6,5 במידת הצורך. שפר את האדמה בשכבה של 5.10 ס"מ של קומפוסט אורגני או זבל רקוב היטב. מערבבים את החומר האורגני לתוך האדמה עד לעומק של 6 עד 20 סנטימטרים. לחילופין, ערבבו פנימה דשן מאוזן בכמויות המומלצות על ידי בדיקת הקרקע שלכם.

2

לשתול זרעי דלעת במרץ או באפריל, כאשר הטמפרטורות התחממו ל-21 מעלות צלזיוס וכל סכנת הכפור חלפה. לשתול זרעים בעומק של כ-2.50 ס"מ ובמרחק של 12 עד 46 ס"מ זה מזה, בשורות המרוחקות לפחות 3 מטרים זה מזה. דלעת גפנים וחצילים זקוקים ליותר מקום, אז שתלו אותם במרחק של כ-18 עד 61 סנטימטרים זה מזה. שתלו חצילים מהשתלות באפריל לאחר שהאדמה התחממה וכל סכנת הכפור חלפה.

3

השתמש במברשת צבע קטנה כדי להעביר אבקה מפרח הדלעת הזכר לפרח הנקבי
השתמש במברשת צבע קטנה כדי להעביר אבקה מפרח הדלעת הזכר לפרח הנקבי.

להשקות את הדלעת והחצילים לעומק מיד לאחר השתילה ופעם בשבוע לאורך כל עונת הגידול. תן כ-2.50 ס"מ מים בכל שבוע. תן יותר מים אם האדמה יבשה בעומק של 10 ס"מ.

4

דשן השתלות חצילים בתמיסת התחלה של דשן מסיס במים בחצי עוצמה לאחר השתילה. הלבישו גם דלעת וגם חצילים עם דשן מסיס מאוזן כאשר הצמחים מבוססים היטב ושוב עם תחילת הקטיף.

5

מאביקים ידיים כאשר אין חרקים מאביקים בקרבת מקום. השתמש במברשת צבע קטנה כדי להעביר אבקה מפרח הדלעת הזכר לפרח הנקבי. חפשו את השחלה המוגדלת בבסיס הפרח כדי לזהות את הפרח הנקבי. פרחי חצילים מכילים חלקים זכריים ונקביים כאחד. להבריש אבקה למרכז הפרח הנשי.

6

קוטפים את הפרי מהצמח בסכין או מזמרה כשהם מגיעים לגודל הרצוי, בקוטר של כ-5 ס"מ או באורך של 6 עד 25 ס"מ לדלעת קיץ וקישואים. חציל צריך להיות באורך של 6 עד 20 סנטימטרים ומראה מבריק. פרי גדול יותר הופך לקשה ולא אכיל. קציר כל יומיים או שלושה כדי שהצמח ייצר פרי חדש.