איך לגדל קקטוס אגס דוקרני מזרעים?

קצור זרעי קקטוס אגס דוקרני מהפרי הבשל של קקטוס אגס דוקרני
קצור זרעי קקטוס אגס דוקרני מהפרי הבשל של קקטוס אגס דוקרני.

קקטוס האגס הדוקרני (Opuntia spp.) משגשג באזורים מדבריים חמים ויבשים, וגובהו 3 עד 20 מטרים, תלוי במגוון ובתנאי הגידול. הוא מתפשט עד 3 עד 15 מטרים. העלים והפירות אכילים לאחר הסרת הקוצים. כריות עלים נאכלות כירק. פירות נאכלים גולמיים ומשמשים להכנת מיץ, ג'לי וממתקים.

בהתאם למין, קקטוס האגס הקוצני עמיד באזורי הקשיחות של משרד החקלאות האמריקאי 3 עד 9, מייעץ הגן הבוטני של מיזורי. גידול אגס קוצני מזרעי קקטוס יכול להיות תהליך איטי, אך לאחר שהוקמו, קל לטפל בקקטוס הקוצני וסובל בצורת במשך שבועיים או שלושה.

 1. קציר זרעי קקטוס

 2. קציר זרעי קקטוס אגס קוצני מפרי בשל של קקטוס אגס קוצני. קקטוס אגס קוצני מרוויח את שמם. ללבוש כפפות לטפל בצמחים בזהירות; הקודרים חדים וגורמים לגירוי כואב, מייעצת הרחבה השיתופית של מדינת צפון קרולינה.

 3. שטפו את הזרעים כדי להסיר את כל העיסה, וייבשו אותם על מגבת נייר במקום חמים למשך שבוע או שבועיים עד לייבוש מלא. זרעי אופונטיה צריכים להבשיל במשך שנה או יותר לפני הנביטה, מציינת ההרחבה השיתופית של מדינת צפון קרולינה. אחסן זרעים במיכל אטום במקום קריר וחשוך עד מוכנים לשתילה באביב הבא.

 4. הכן אדמת שתילה

 5. מלאו עציצים קטנים או מגש זרעים באדמת קקטוס. שברו את כל הגושים באדמה. להשקות את האדמה היטב ולאפשר לנקז.

 6. מגרדים את זרעי הקקטוס

 7. לזרוע את הזרעים בסוף האביב כאשר טמפרטורות הלילה מגיעות באופן עקבי למעל 45 מעלות. שפשפו את זרעי קקטוס האגס הקוצני כנגד פיסת נייר זכוכית כדי לגרד את קליפת הזרעים. זרעים שרוטים נובטים מהר יותר ואמינות יותר מאשר זרעים לא מטופלים.

 8. לזרוע זרעי אופונטיה

 9. לשתול זרע אחד לכל עציץ או לשתול זרעים במרחק של 2.50 ס"מ זה מזה במגשי זרעים. דוחסים את הזרע לתוך האדמה ומכסים בשכבת אדמה דקה בעובי בקושי 0.30 ס"מ.

 10. סגור או כסה זרעים נטועים

 11. שפשפו את זרעי קקטוס האגס הקוצני כנגד פיסת נייר זכוכית כדי לגרד את קליפת הזרעים
  שפשפו את זרעי קקטוס האגס הקוצני כנגד פיסת נייר זכוכית כדי לגרד את קליפת הזרעים.

  ערפל את פני האדמה בתרסיס עדין של מים. כסו את המגש במכסה הפלסטיק או הכניסו סירים בודדים לשקיות ניילון, מייעצת Texas a&M agrilife extension. חותכים חור קטן בפלסטיק כדי ליצור פתח אוורור.

 12. בדוק לחות וטמפרטורה

 13. הניחו את הסירים או המגש בחלון שטוף שמש או תחת אורות מלאכותיים. בדוק את האדמה מדי יום עבור לחות וטמפרטורה. טמפרטורות אדמה ואוויר אידיאליות עבור קקטוס אגס קוצני היא 70 מעלות. אם מצטבר חום מתחת לפלסטיק, הזז את המיכל או פתח את פתח האוורור עוד יותר כדי לשחרר חום עודף. השקה את האדמה לפי הצורך עם ערפל דק, תוך שמירה על האדמה לחה אך לא רטובה.

 14. מעקב אחר שתילים

 15. בדוק את השתילים מדי יום. קקטוס שמצהיב זקוק ליותר אור. קקטוס חום או אדום מקבל יותר מדי אור.

 16. השתלת אגסים קוצניים

 17. השתלו את השתילים לעציצים גדולים יותר או בחוץ לאחר שהשורשים מפותחים היטב. הנח את ההשתלות בשמש מלאה במרווחים של 24 עד 91 סנטימטרים זה מזה. שמור על האדמה לחה בשבועיים הראשונים או עד שהצמח הסתגל למיקומו החדש. הגדל את הזמן בין השקיה לאחר הקמת הקקטוס, ואפשר לאדמה להתייבש מעט.

 18. להפרות קקטוסים מושתלים

 19. יש לדשן עם דשן מאוזן כמו 10-10-10 כדי לעודד את צמיחת הכרית. אם אתם מעדיפים לעודד פרחים ופירות, השתמשו בדשן דל חנקן כמו 0-10-10.

  דברים שתצטרכו