איך לגדל עציצי בית רימון מזרעים?

התחילו את זרעי הרימון ברגע שהפרי מבשיל לצבע מוצק
התחילו את זרעי הרימון ברגע שהפרי מבשיל לצבע מוצק, אדום כהה.

עם קומתם הקטנה והפרי האדום הנוי שלהם, רימונים ננסיים (Punica granatum "Nana") מהווים תוספת בולטת לפנים הבית והפטיו באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 7 עד 11. הם מגיעים לגובה בוגר של 3 מטרים עם מעוגל הרגלי צמיחה של עלווה ירוקה עד ופרחים ופירות אדומים כהים, אותם ניתן לקצור כשהם בשלים ולהשתמש בהם להפצת שיחים חדשים. הזרעים נובטים בצורה אמינה בתנאים חמים מאוד ויניבו שיח בוגר ופורח תוך כשנה. עם זאת, הזרעים דורשים אור כדי לנבוט ואסור לכסות אותם לאחר הזריעה.

1

התחילו את זרעי הרימון ברגע שהפרי מבשיל לצבע מוצק, אדום כהה. מנקדים בסכין מסביב לעור ושוברים את הפירות לשניים. שולפים את הזרעים בעזרת כף.

2

מניחים את הזרעים בדלי או קערה. מועכים את הבשר החיצוני המלא בנוזל של כל זרע. שטפו את הנוזל והניחו את הזרעים על יריעת מגבת נייר לייבוש בזמן שאתם מכינים את מיכלי השתילה.

3

מלאו עציצים בגודל 7.60 ס"מ באדמת עציצים סטנדרטית ללא דשן. השאר את 1.30 הס"מ העליונים של כל סיר ריקים. הניחו זרע אחד על אדמת העציץ והצמידו אותו קלות על פני השטח. אין לכסות את הזרע.

4

ערפל את הזרעים כדי להרטיב אותם ולהתיישב באדמה. מכסים כל סיר בחתיכה קטנה של ניילון נצמד. הנח את העציצים על מחצלת נביטה המוגדרת ל-21 מעלות צלזיוס ליד חלון גדול. ספק אור נוסף עם מנורת פלורסנט, במידת הצורך.

5

השקה את הזרעים בכל פעם שפני השטח של אדמת העציצים מרגישים כמעט יבשים. השתמש בבקבוק ריסוס להשקות, מכיוון שהערפל נוטה פחות להפריע לזרעים או להרוות יתר על המידה את האדמה.

6

הניחו זרע אחד על אדמת העציץ והצמידו אותו קלות על פני השטח
הניחו זרע אחד על אדמת העציץ והצמידו אותו קלות על פני השטח.

שימו לב לנביטה שבוע עד שלושה שבועות לאחר הזריעה. שמור את השתילים על מחצלת הנבטה למשך שבועיים נוספים, או עד שהשתילים גבוהים מספיק כדי לגעת בניילון הניילון.

7

השתלו את שתילי הרימון באדניות טרה-קוטה מלאות בתערובת עציצים של 2 חלקים חול גס, 1 חלק טרה ו-1 חלק כבול טחון, או השתמשו בתערובת עציצים שהוכנה מסחרית משופרת בסיד דולומטי.

8

הנח את העציצים ליד חלון גדול הפונה דרומה או מערבה עם לפחות שש שעות של אור שמש בהיר בכל יום. סובבו את הסירים בחצי סיבוב בכל שבוע כדי להבטיח חשיפה שווה לאור.

9

ספק מים בכל פעם שהאדמה מרגישה יבשה לחלוטין ב-5 הסנטימטרים העליונים. הגדל מעט מים כאשר השיח פורח כך שרק הסנטימטר העליון יתייבש בין השקיה. השליכו את כל המים שמתאגרפים בצלחת הניקוז.

10

האכילו את הרימון מדי חודש מהאביב ועד סוף הקיץ. השתמש בדשן מאוזן, 12-12-12. מרחו את הדשן בחצי מהעוצמה המומלצת והשקו ביסודיות לאחר מכן כדי לפזר אותו בכל אדמת העציצים.

11

גזום את הרימון בתחילת האביב כדי לעודד צורה עבותה וקומפקטית יותר. הסר לא יותר משליש מהגידול מקצות הענפים באמצעות מזמרה עוקפת חדה.