איך לגדל דשא באזור מוצל רטוב?

מפזר זרעי דשא בעונה קרה
מפזר זרעי דשא בעונה קרה, שהוא זרעי הדשא הטוב ביותר לאזורי שיטפונות, עם מפזר זרעים בתנאים הוגנים.

עצים ושיחים גדולים עשויים לספק מרחב מרגיע בחצר מלאה בשטחים פתוחים, אבל רוב הדשא לא אוהב אדמה רטובה ודברים מושכים את השמש. אין הדשא הטוב ביותר לאזורים רטובים, אבל חלק מהדשאים גדלים היטב בתנאים מוצלים ולחים, במיוחד בעונות הקרות יותר. הפחתת כמות הצל ותרגול טכניקות השקיה טובות יגדילו עוד יותר את הסיכוי שתתנסו בהנבטת זרעי דשא.

 1. גזום ענפים של עצים ושיחים הנותנים צל. חתוך ענפים קרוב לגובה פני הקרקע כדי לספק חשיפה מרבית לשמש לזרעי הדשא. השתמש במספרת גיזום לענפים דקים ומספריים עם ידית לענפים מעט עבים יותר. הימנע מכריתת ענפים עבים מדי, כמו אלה שנמצאים על עצים מבוגרים. במקום להתמקד בגפיים הדקות יותר.

 2. בחר דשא הצומח בצל לתקופה המתאימה של העונה. אם אתם שותלים דשא בעונות החמות יותר, דשאים כמו דשא סנט אוגוסטינוס (Stenotaphrum secundatum) ועשב זויזיה (Zoysia sp.) הם אידיאליים. עשבים בעונה הקרירה כוללים זבשה קשה (Festuca longifolia) ו-Festuca arundinacea גבוה. המאפיינים של כל סוג דשא משתנים. סושי קשיח, למשל, סובל תנאי לחות ויבשים, אין צורך לכסח אותו ויכול לגדול באדמה דלה. דשא זויסיה דורש כיסוח קבוע בקיץ, אינו אוהב תנועה כבדה והופך לחום כאשר מגיע הסתיו. הוא גם לא אוהב תנאים רטובים מדי, כך שזה לא הדשא הטוב ביותר לתנאים רטובים.

 3. דשא סנט אוגוסטין עמיד באזורי קשיחות מחלקת החקלאות של ארה"ב 8 עד 10, בעוד שדשא זויסיה הוא בדרך כלל עמיד באזורים 6 עד 11. חושך קשה עמיד באזורים 3 עד 8, והדשא הגבוה עמיד באזורים 13, 5 עד 8, חלקים עליונים של 9 ואזור 12.

 4. מפזר זרעי דשא בעונה קרה, שהוא זרעי הדשא הטוב ביותר לאזורי שיטפונות, עם מפזר זרעים בתנאים הוגנים. ודא שאין גושים או ערימות לא אחידות. מערבבים את הזרע לתוך האדמה על ידי גריפה עדינה. עשבים רבים בעונה החמה, כולל סנט אוגוסטינוס וזוזיה, מגיעים בצורת פקקים, כך שתצטרך לשתול אותם בנפרד. כדי לשתול פקקים, חפרו בור לא עמוק יותר מכדור השורש ורק מעט רחב יותר. הנח את הפקק לתוך החור וכסה את כל כדור השורש באדמה, כך שרק חלק הדשא של הפקק נראה לעין. אטמי רווח במרחק של כ-15 סנטימטרים זה מזה.

 5. השקה מספיק שורשי עצים ושיחים כך שהמים יגיעו ל-2.50 ס"מ מתחת לעומק שורשי הצמח כדי למנוע צמיחה רדודה של שורשים שמוציאה מים נחוצים מזרעי הדשא. סוג זה של השקיה עמוקה צריך להיעשות רק פעם בשבוע. כמדריך, 2.50 ס"מ מים יגיעו בדרך כלל לעומק של 15 ס"מ.

 6. כך שזה לא הדשא הטוב ביותר לתנאים רטובים
  הוא גם לא אוהב תנאים רטובים מדי, כך שזה לא הדשא הטוב ביותר לתנאים רטובים.

  השקה את הדשא רק אם האדמה אינה לחה בעומק 1 עד 5 ס"מ. בדוק שוב את האדמה בצהריים כדי לוודא שהיא עדיין לחה. אם לא, השקה שוב את הדשא. השקה את אטמי הדשא לעתים קרובות עד שהשורשים תופסים, תוך שמירה על לחות האדמה ב-15 ס"מ למטה. לאחר שהזרעים גדלים ושורשי הפקקים מתחזקים, נדרשים כ-2.50 ס"מ מים מדי שבוע.

 7. השתמש בדשנים עם כמויות גבוהות יותר של אשלגן וכמויות נמוכות יותר של חנקן. דשא הגדל בצל דורש פחות רמות חנקן מהרגיל אבל דורש יותר אשלגן. חנקן הוא המספר בעמודה הראשונה של המספרים על מיכל דשן, ואילו אשלגן הוא השלישי.

 8. הסתובב סביב זרעי הדשא במידת האפשר. הסר עלים, ענפים, זרדים וכל דבר אחר שתמצא מונח על גבי אזור הזרעים. אם יש לכם בעלי חיים שיוצאים החוצה, גדרו את השטח המוצל.

  דברים שתצטרכו

  עצה

  בעת גיזום ענפים יש לחתוך אותם בזווית של 45 מעלות כדי למנוע שכיבה של מים על החתך.

  אזהרה

  אין להשקות יתר על המידה את הזרעים, מכיוון שהמים עלולים לשאת את הזרעים מהאזור המוצל.