איך לגדל מלפפונים בחוץ?

השקו מלפפונים בערך פעם בשבוע
השקו מלפפונים בערך פעם בשבוע, והוכיחו 2.50 ס"מ של מים כך ש-15 הסנטימטרים העליונים של האדמה נשארים לחים.

מלפפונים בגינה מספקים ירק מרענן לשימוש טרי או לכבישה. ירקות שנתיים אלה גדלים בעונת הקיץ החמה ואינם סובלים כפור, ונדרשים 50 עד 70 ימים כדי להגיע לבגרות. גדלו מלפפונים משתילים שהתחילו בבית או מצמחי משתלה שנרכשו כדי להזניק את עונת הגינון. מלפפונים לא יתפתחו היטב באדמה קרה, אז שתלו אותם בחוץ לאחר שחולפת סכנת הכפור וטמפרטורת הקרקע מגיעה ל-21 מעלות צלזיוס.

1

מכסים את האדמה בערוגה מנוקזת היטב ב-5 סנטימטרים של קומפוסט. בחר מיטות שמקבלות לפחות חמש שעות של אור שמש מדי יום. פזרו דשן מאוזן, כגון תערובת 10-10-10, על פני האדמה לפי התעריף המומלץ על החבילה לגודל הגינה. שלבו את הקומפוסט והדשן עם 15 הסנטימטרים העליונים של האדמה.

2

שתלו את שתילי המלפפון באותו עומק שבו הם נמצאים בעציצים שלהם, מרווחים את הצמחים במרחק של 12 עד 61 ס"מ זה מזה בשורות הממוקמות במרחק של 76 ס"מ.

3

מורחים 5 סנטימטרים של חיפוי קש על פני האדמה לאחר השתילה. מאלץ' מבודד את האדמה, מונע איבוד לחות ומונע מהמלפפונים המתפתחים לגעת באדמה חשופה.

4

קוטפים מלפפונים כשהפירות מגיעים לגודל מלא עבור הזן
קוטפים מלפפונים כשהפירות מגיעים לגודל מלא עבור הזן, אבל לפני שהקליפות מתחילות להתקשות.

השקו מלפפונים בערך פעם בשבוע, והוכיחו 2.50 ס"מ של מים כך ש-15 הסנטימטרים העליונים של האדמה נשארים לחים. השקה בתדירות גבוהה יותר במזג אוויר יבש כך שלא יותר מ-2.50 ס"מ העליונים של האדמה יתייבשו בכל עת. למלפפונים יש שורשים רדודים ודורשים השקיה עקבית לפרי היטב ולכן הם לא מפתחים טעם מר.

5

משוך את כל העשבים השוטים שפורצים את שכבת החיפוי באופן מיידי כדי שלא יתבססו במיטה. משוך עשבים צעירים ביד והימנע מלהפריע לשורשי המלפפון הרדודים.

6

יש לדלל דשן עתיר זרחן במים לפי הוראות האריזה. השקו את המלפפונים בתמיסה כשהם מתחילים לפרוח.

7

בדוק את הצמחים באופן קבוע עבור נזקי מזיקים, שיכולים לכלול עלווה דהויה או לעיסה. כנימות, שבלולים וחיפושיות מלפפון גורמים לנזק הרב ביותר. רססו צמחים נגועים בסבון קוטל חרקים והשתמשו במלכודות שבלולים במידת הצורך.

8

קוטפים מלפפונים כשהפירות מגיעים לגודל מלא עבור הזן, אבל לפני שהקליפות מתחילות להתקשות. קטיף תכוף מעודד יותר פריחה ופרי.