איך לגדל צמחי פרחי קוסמוס במיכלים?

גם לקוסמוס הצהוב וגם לקוסמוס יש מגוון של זנים צבעוניים שהם בחירה טובה בעת גידול קוסמוס במיכלים
גם לקוסמוס הצהוב וגם לקוסמוס יש מגוון של זנים צבעוניים שהם בחירה טובה בעת גידול קוסמוס במיכלים.

בגלל קלות הטיפול והקשיחות שלהם, גידול קוסמוס בעציצים (Cosmos spp.) הוא בחירה טובה עבור גננים שחושבים שהם הורגים הכל. הפריחה הססגונית דמוית החיננית שלהם בטוח תביא משיכה עליזה למכולות חיצוניות בכל מקום שבו הם משמשים בנוף. והכי חשוב, יש לך בחירות מרובות שיתנו ביצועים טובים במכולות.

מאפייני קוסמוס ותיאור

יליד דרום אירופה ומקסיקו, הקוסמוס שייך למשפחת ה-Compositae הגדולה וישנם 20 מינים ידועים, על פי הרחבה של Texas a&M agrilife. מבין ה-20, שני הסוגים הפופולריים והנפוצים ביותר הם Cosmos sulphureus, המכונה לעתים קרובות קוסמוס צהוב בגלל צבעי הפרחים שלו, ו- Cosmos bipinnatus, הנקרא בדרך כלל קוסמוס. שניהם מתפקדים כשנתיים לעונה חמה וגדלים היטב בכל אזורי ארה"ב.

ההבדל הבסיסי בין שני הזנים הוא צורת העלווה וצבע הפרח, אם כי כל אחד יכול להיראות די דומה לשני ושניהם פורחים בקיץ. הקוסמוס הצהוב מייצר עלים ארוכים עם שוליים שעירים ואונות צרות, בעוד שהקוסמוס מייצר עלים דמויי שרך חתוכים דק עם שוליים דמויי חוט. בנוסף, פרחי קוסמוס צהובים הם צהובים, כתומים או אדומים, בעוד שהקוסמוס מייצר פרחים בלבן, ורודים שונים ורדים, כאשר כל אחד מהם פורח בפרחים בודדים, כפולים למחצה או כפולים.

כשמדובר בגודל הצמח, על פי הגן הבוטני של מיזורי, הקוסמוס הצהוב גדל בין 2 ל-6 מטרים לגובה עם התפשטות של 1 עד 3 מטרים. הגן הבוטני של מיזורי מציין גם שהקוסמוס בממוצע בין 1 ל-4 מטר גובה ו-2 עד 3 מטר רוחב.

קוסמוס מתאים למכולות

זנים גבוהים יותר של קוסמוס במיכלים יצטרכו להדביק בגלל גבהים בוגרים של 4 מטרים או יותר
זנים גבוהים יותר של קוסמוס במיכלים יצטרכו להדביק בגלל גבהים בוגרים של 4 מטרים או יותר.

כאשר בוחרים סוגים המתאימים ביותר לגידול במכולות, זני קוסמוס ננסיים קצרים יותר עובדים טוב יותר מהצורות הגבוהות יותר. זנים גבוהים יותר של קוסמוס במיכלים יצטרכו להדביק בגלל גבהים בוגרים של 4 מטרים או יותר. עם זאת, לא תצטרך לדאוג בקשר לזה בעת גידול זני קוסמוס ננסיים. דרך קלה לדעת את הגובה החזוי של הצמחים שלך היא לבדוק את החלק האחורי של חבילת הזרעים, המציינת את הגובה הבוגר והתפשטות של אותו זן ספציפי.

גם לקוסמוס הצהוב וגם לקוסמוס יש מגוון של זנים צבעוניים שהם בחירה טובה בעת גידול קוסמוס במיכלים. כמה זנים קצרים יותר מתאימים כוללים את סדרת Ladybird, הפורחת בצבעים של אדום, צהוב, כתום או זהב וגובהם בממוצע כ-12 עד 41 סנטימטרים. סדרת קלונדייק, הפורחת בצהוב או כתום, בדרך כלל מגיעה לגובה של כ-2 עד 3 מטרים. כל הזנים בטוח ימשכו פרפרים ומאביקים מועילים אחרים לגינה שלך ויפרחו עד הסתיו.

גידול קוסמוס במיכלים

כשמדובר בגידול קוסמוס בעציצים, וודאו תמיד שלמכל יש חורי ניקוז תחתונים כדי למנוע בעיות עם ריקבון עקב תנאים רטובים מדי. באשר לכמה צמחים יכולים לגדול בצורה בריאה בעציץ שלך, בדרך כלל מיכל 1 ליטר מתאים לצמח קוסמוס אחד ומיכל של 3 ליטר יכול להתמודד עם עד שלושה

אם שותלים זרעי קוסמוס, המתינו עד שהטמפרטורות יעלו ל-18 מעלות צלזיוס וזרעו את הזרעים בעומק 41 ס"מ. הזרעים צריכים להתחיל לנבוט תוך שבוע עד שלושה שבועות. זכור שהקוסמוס גדל בצורה הטובה ביותר בשמש מלאה ובקרקעות ממוצעות ומנוקזות היטב. גידול קוסמוס בעציצים של אדמה פורייה מדי מייצר צמחים גבוהים מדי ונופלים במקום להישאר זקופים.

השקה לאחר השתילה ושמור על האדמה לחה אך לא רטובה בזמן שזרעי הקוסמוס נובטים. הנח את המיכלים שלך במיקום שטוף שמש והשקו כאשר הסנטימטר העליון או שניים של האדמה מתייבשים. אין צורך להפרות את הצמחים שלך, מכיוון שדשן מקדם את צמיחת העלווה על חשבון הפרחים. בנוסף, חתוך את הפרחים המבזבזים עם כלים נקיים כדי לקדם פריחה נוספת וזכרו שהקוסמוס מייצר פרחים חתוכים אטרקטיביים כדי להאיר את החלל הפנימי.