איך לגדל דלפיניום פרפר כחול?

צמחי פרפר כחול דלפיניום כוללים קוצים רבים של פרחים כחולים עמוקים מתחילת עד אמצע הקיץ
צמחי פרפר כחול דלפיניום כוללים קוצים רבים של פרחים כחולים עמוקים מתחילת עד אמצע הקיץ.

דלפיניום פרפר כחול (Delphinium grandiflorum 'פרפר כחול'), הידוע גם בשם דורבן עפרוני סיבירי, הוא דורבן עפרוני ראוותני וקומפקטי שניתן לגדל כצמח רב שנתי באזורי קשיחות של משרד החקלאות האמריקאי 3 עד 7. צמחי פרפר כחול דלפיניום כוללים קוצים רבים של פרחים כחולים עמוקים מתחילת עד אמצע הקיץ.

שתילת פרפר כחול דלפיניום

דורבנות אלה אוהבים אור שמש, אז שתלו אותם במקום שמקבל שש שעות או יותר של אור שמש ישיר בכל יום, מייעץ להרחבת אוניברסיטת צפון קרולינה. הצמחים הפורחים הכחולים מגיעים לגובה של כ-38 סנטימטרים, והם יוצרים צמחים טובים לאורך גבולות ושבילים. הם עובדים היטב גם בגינות סלעים ובערוגות פרחים גדולות, והם מתאימים למיכלים.

פרפר כחול דלפיניום קל לגידול מזרעים, או שאתה יכול לקנות צמחים קטנים במרכז הגן המקומי שלך. אם אתם שותלים שתילים, ודאו שכתר שורש הצמח נמצא או ממש מעל פני האדמה. מניחים באדמה פורייה ומנוקזת היטב. יש להשקות את הדלפיניום האלה, אבל אל תתנו להם לשבת במים. הם לא בררנים לגבי ה-pH של הקרקע, על פי מקום הגידול.

אם אתה רוצה לגדל מסה של דלפיניום פרפר כחול, שתלו אותם במרחק של כ-30 סנטימטרים זה מזה כדי לספק זרימת אוויר מספקת. דלפיניום פרפר כחול נחשב לרב שנתיים קיץ עדין, כך שהם לא חיים זמן רב. הם בדרך כלל חיים שנתיים או שלוש, ולכן הם גדלים לעתים קרובות כשנתיים. הם עמידים יותר בחום מרוב הדלפיניום, אבל הם לא מצליחים בחום ובלחות של הדרום העמוק, על פי הגן הבוטני של מיזורי.

טיפול דלפיניום פרפר כחול

הסר פריחה מושקעת מדלפיניום פרפר כחול כדי לקבל ללא הרף פריחה נמרצת. תוכלו לראות עמודים ארוכים של פרחים כחולים בצורת חצוצרה עם כתמים לבנים זעירים. שלא כמו דלפיניום גבוה יותר, אתה לא צריך להדביק את הצמחים האלה. למרות שהם אוהבים אדמה לחה, אין לשמור אותם באדמה רטובה ורטובה, אז ודא שהאדמה מתנקזת היטב.

הסר פריחה מושקעת מדלפיניום פרפר כחול כדי לקבל ללא הרף פריחה נמרצת
הסר פריחה מושקעת מדלפיניום פרפר כחול כדי לקבל ללא הרף פריחה נמרצת.

גזום גבעולים רגליים בחצי, מה שאמור לעזור ליצור צמיחה חדשה בבסיס הגבעול. בכל סתיו, צמצמו אותם במידה ניכרת כדי להתכונן לחורף. זה יעזור לצמח לשמור על צורתו התלולית כאשר הוא חוזר באביב.

מלבד אספקת אדמה עשירה באדמה, אינך צריך לעשות הרבה דישון, אם כי אתה יכול לערבב קצת דשן פרחים אורגני לתוך האדמה באביב. שימו לב לשבלולים וחלזונות. דלפיניום רגישים גם לטחב אבקתי, בטריטיס, פטריות, כתמי עלים וריקבון כתרים. השתמש בסבון קוטל חרקים או קוטל פטריות אורגני עם שמן נים כדי לטפל במצבים אלה.

מאפייני פרפר כחול דלפיניום

דלפיניום פרפר כחול מושך דבורים, פרפרים ויונקי דבש. הם גם עמידים לצבי ומהווים פרחים חתוכים טובים, על פי Bluestone perennials. צמחים אלה גם מסתדרים היטב במיכלים, והם יכולים להיות חלק מקבוצת פרחים בעציץ גדול. כאשר הם בעציצים, תצטרך להשקות את הצמחים לעתים קרובות.

המרקם דמוי השרך של העלים האפרפר-ירוקים שלו מעניק לעלווה של הצמח מראה מעודן, לפי The Growing Place. פרחים בודדים גדלים בתבנית א-סימטרית הכוללת את הפרחים הייחודיים בצורת חצוצרה, על פי הגן הבוטני של מיזורי. למרות שצמחים אלה פורחים בדרך כלל באמצע הקיץ, אם אתה מפטר אותם באופן קבוע, אתה אמור לקבל פריחה בסתיו, אם כי הם עשויים להיות קצת יותר קטנים.

צמחים אלה מסתדרים היטב בשמש מלאה, אבל אם אתה חי באקלים חם ולח, ייתכן שתהיה לך הצלחה טובה יותר אם הצמחים מקבלים קצת צל אחר הצהריים. צמחים אלה יכולים להזרע בעצמם, כך שאתה עשוי לראות צמיחה חדשה בכל שנה לאחר שהצמחים המקוריים מתים.