איך לגדל זרעי שעועית בכותנה ובמים?

אתה יכול לגדל שעועית או נבטי שעועית בעצמך בבית משעועית יבשה על ידי שימוש בכותנה ומים כדי לגרום לשעועית לנבוט
אתה יכול לגדל שעועית או נבטי שעועית בעצמך בבית משעועית יבשה על ידי שימוש בכותנה ומים כדי לגרום לשעועית לנבוט.

שעועית היא תוספת מזינה לתזונה שלך, ונבטי שעועית דלים בקלוריות תוך שהם מספקים לך חומרים מזינים חיוניים לרקמות ולמערכת החיסונית שלך. אתה יכול לגדל שעועית או נבטי שעועית משלך בבית משעועית יבשה על ידי שימוש בכותנה ומים כדי לגרום לשעועית לנבוט. ברגע שהשעועית מתחילה לגדול, אפשר לשתול אותה בגינה או לקצור את הנבטים לשימוש בסלט או להקפיץ. אתה יכול גם לגדל שעועית בדרך זו כדי ללמד את ילדיך יותר על איך צמחים גדלים.

1

הרטיבו מספר כדורי צמר גפן או חומר צמר גפן אחר במים חמים. אפשרו לכותנה לטפטף מכל עודפי מים אך אל תסחטו אותם כדי לזרז את התהליך; סחיטת הכותנה יכולה להסיר יותר מדי מים ולהקטין את שטח הפנים של הכותנה הזמינה לשורשי השעועית.

2

מניחים את הכותנה בשקית ניילון שקופה. גודל השקית יהיה תלוי בכמות הכותנה שבה אתה משתמש ובכמה שעועית אתה מקווה לנבוט. ניתן להשתמש בשקית דגימה קטנה עבור שעועית בודדת, בעוד שיש להשתמש בשקית סנדוויץ' או בשקית מקפיא בגודל ליטר אם מנביטים מספר שעועית.

3

הרטיבו מספר כדורי צמר גפן או חומר צמר גפן אחר במים חמים
הרטיבו מספר כדורי צמר גפן או חומר צמר גפן אחר במים חמים.

מניחים את השעועית שתרצו להנביט על גבי הכותנה בשקית. אתה לא צריך ללחוץ את השעועית לתוך הכותנה; רק ודא שהם במגע איתו ולא על גבי שעועית אחרת.

4

אטום את שקית הניילון והנח אותה על אדן החלון או מקום אחר שבו היא תקבל אור שמש ישיר. שימו לב לא להזיז את השעועית בזמן הזזת השקית; אתה רוצה שהם יישארו על גבי הכותנה כל הזמן.

5

בדוק את השעועית כל יום עד שתבחין שהנביטה מתחילה, ולאחר מכן עליך לפתוח את השקית כדי לאפשר לחמצן נוסף להגיע לזרע. אפשרו לשעועית לגדול מספר ימים עד שאורכה 2 עד 8 סנטימטרים. זה צריך להיות גדול מספיק לשימוש במתכונים או להשתלה בגינה שלך אם אתה רוצה לגדל צמחי שעועית מלאה.