גינון מיכל חממה

גינון עם מיכלים מקורה נותן לך הרבה יותר מקום לגדל את הפרי או הפרח האהובים עליך
באמצעות מדפים מדורגים או שולחנות, גינון עם מיכלים מקורה נותן לך הרבה יותר מקום לגדל את הפרי או הפרח האהובים עליך.

מספר עיצובי חממה הם פשוט שטחי אדמה מכוסים שבהם אתה מוגבל לכמות הצמחים שאתה יכול לגדל לפי השטח הריבועי של הקרקע. כפתרון, גננים מחפשים גינון במכולות חממה. באמצעות מדפים מדורגים או שולחנות, גינון עם מיכלים מקורה נותן לך הרבה יותר מקום לגדל את הפרי או הפרח האהובים עליך.

יתרונות הקרקע

היתרון העיקרי של צימוד סביבת חממה עם גינון מיכל הוא אדמה סטרילית. אתה ממלא את המיכלים שלך בתערובת עציצים או אמצעי אדמה אחרים נקיים ממחלות וזרעי עשבים, בעוד שתילה בקרקע תמיד טומנת בחובה סיכון של פתוגנים ועשבים שוטים מציקים. בנוסף, אתה נמנע מכל נגיעות מזיקים מקומיות, כמו כנימות, מכיוון שבית הגידול הפנימי הופך למערכת האקולוגית שלו. שליטה בסביבת הקרקע של כל צמח מאפשרת לך לגדל פירות גדולים יותר עם עלווה עבותה יותר.

מרווחים

כפתרון, גננים מחפשים גינון במכולות חממה
כפתרון, גננים מחפשים גינון במכולות חממה.

תנאי החממה האידיאליים מעוררים לעתים קרובות גננים למלא את החלל הפנימי בכמה שיותר צמחים. עם זאת, אפילו צמחים בעציצים צריכים קצת מקום כדי שהאוויר ינוע בין העלים. טרנספירציה, או אידוי לחות העלים, מאפשרת לצמחים להחליף מים עם מסת האוויר שמסביב כדי להשלים את ספיגת המים בשורשים. מיכלים צפופים למעשה חונקים את תהליכי האידוי הטבעיים של הצמחים. זרימת אוויר תקינה בין המיכלים מספקת פחמן דו חמצני טרי לפוטוסינתזה וצמיחת עלווה מוצלחת לאחר מכן.

גמישות בחממה

בכל חממה יש צורה כלשהי של צל פנימי המופיע על בסיס יומיומי, במיוחד בימי חורף קצרים. גינון מיכל מאפשר לך להעביר צמחים באופן אסטרטגי במהלך כל עונה כדי לייעל את האור הפנימי. לדוגמה, אתה יכול להעביר צמחי תות אוהבי אור ברחבי החממה כך שיהיו להם תנאי אור שמש טובים כל השנה וייצור הפירות שלך יגדל עם שעות השמש הנוספות. כמו כן, צמחים חובבי צל אינם צריכים לסבול בחממה עם הגמישות שמספקים מיכלים. תשומת לב לצרכיו של כל צמח עוזרת לך ליצור נווה מדבר מוצלח בתוך הבית.

השקיה

חממות טיפוסיות משתמשות בערפלים עיליים להשקיה כוללת, אך אסטרטגיית השקיה זו מבזבזת מים. גינון מיכל מאפשר לך לאתר את תהליך ההשקיה שלך כך שרק האדמה נרטבת ולא השבילים שמסביב. למרות שפכיות השקיה מספיקות לאוספי צמחי חממה קטנים, צינורות טפטוף מציעים שימור מים תוך שהוא נותן לכל צמח את הלחות הדרושה לו. ממוקמים ישירות בבסיס השורש של כל צמח, צינורות טפטוף מחלחלים מים לתוך האדמה במקום להרוות את העלווה. אתה יכול להגדיר את ההשקיה על טיימרים כך שהצמחים יישמרו כל הזמן לצמיחה מרבית.