איך להנביט ג'טרופה?

מניחים זרעי ג'טרופה במים קרים
מניחים זרעי ג'טרופה במים קרים.

גדל באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 9 עד 11, בהתאם לזן, Jatropha (Jatropha spp.) גדל כשיח גדול עד עץ קטן, ומגיע לגובה של כ-13 עד 20 מטרים. Jatropha בדרך כלל עמיד לבצורת ודי קל להנביט מזרע. כדי לגדל ג'טרופה חזקה ובריא, שתלו מספר זרעים כדי להבטיח שלפחות אחד יצליח מהנבטה ועד שלב ההקמה בגינה.

1

מניחים זרעי ג'טרופה במים קרים. השליכו את הזרעים הקטנים ביותר שקטנים יותר משעועית כליה ואת אלו ששוקעים, מכיוון שהם לא צפויים לנבוט.

2

הניחו לשאר הזרעים להשרות למשך הלילה כ-12 שעות. אתה יכול גם להסיר את הזרעים מהמים לאחר שקבעתם אילו שוקעים או צפים, ואז לחבוט כל אחד מהם בסכין. השרייה או חיתוך עוזרים לשפר את שיעורי הנביטה.

3

מלאו שקיות עציצים, מגש שתילה או עציץ 1 ליטר בתערובת עציצים המכילה אדמה, כבול או קומפוסט, או כל שילוב של שלושת הפריטים הללו. להרטיב את האדמה במים.

4

לשתול זרע אחד בכל שקית או תא במגש השתילה, או לשתול זרע אחד כל 5 ס"מ בעציץ 1 ליטר. לשתול זרעי jatropha בעומק של 2 עד 8 סנטימטרים.

5

מניחים את המיכל או השקיות בצל בטמפרטורת החדר ושומרים על האדמה לחה עד להנבטה. צפו שזרעי ג'טרופה ינבטו תוך שבוע עד שלושה שבועות.