צמחי בזיליקום מגודלים

בזיליקום דורש את תנאי הגידול המתאימים כדי להישאר בריא ולייצר יבול בשפע
בכל שלבי הצמיחה, בין אם זה שתיל או צמח שגדל במלואו, בזיליקום דורש את תנאי הגידול המתאימים כדי להישאר בריא ולייצר יבול בשפע.

בזיליקום (Ocimum basillicum) הוא עשב ארומטי המשמש באופן קלאסי בבישול איטלקי. קיימים יותר מ-160 זנים של בזיליקום. הזנים הנפוצים ביותר כוללים מתוק, סגול, לימון ובזיליקום תאילנדי. צמח בזיליקום מלא מייצר עלים רבים שניתן לקצור טריים, או לאחסן אותם באמצעות הקפאה או ייבוש לשימוש מאוחר יותר. עבור היבול הבריא והשופע ביותר, חשוב שתבינו מתי הצמח שלכם מגיע לבגרות בנוסף למתן טיפול נאות.

צמיחה וגובה בוגרים

גודלו של צמח בזיליקום מלא תלוי במגוון הבזיליקום שאתה מגדל. עם זאת, רוב זני הבזיליקום מתנשאים לגובה של בין 3 ל-6 מטרים בבגרות. כששותלים מזרע, בזיליקום נובט ומייצר שתיל בין 5 ל-14 ימים. לאחר שתבחין בין שישה לשמונה עלים על הצמח שלך, הוא הגיע לבגרות, ותוכל לקצור את העלים הארומטיים לשימוש במרקים, סלטים ומאכלים איטלקיים קלאסיים.

תנאי גידול

בכל שלבי הצמיחה, בין אם זה שתיל או צמח שגדל במלואו, בזיליקום דורש את תנאי הגידול המתאימים כדי להישאר בריא ולייצר יבול בשפע. ספק לצמח שלך אדמה לחה ומנקזת היטב ושמש מלאה. בזיליקום סובלני לצל, אך דורש שמש מלאה כדי לייצר את השמנים האתריים שנותנים לצמח את טעמו.

בזיליקום הוא גידול במזג אוויר חם, הדורש טמפרטורות ביום של לפחות 21 מעלות צלזיוס, וטמפרטורות לילה של לפחות 10 מעלות צלזיוס. טמפרטורות קרירות יותר מזיקות לצמחי בזיליקום. אם תנאי החוץ אינם אידיאליים, שקול לגדל את הבזיליקום שלך במיכל בתוך הבית.

קצירת העלים

גודלו של צמח בזיליקום מלא תלוי במגוון הבזיליקום שאתה מגדל
גודלו של צמח בזיליקום מלא תלוי במגוון הבזיליקום שאתה מגדל.

קוטפים את העלים רגע לפני שהצמח מתחיל לפרוח. אפשרו לשניים עד ארבעה עלים להישאר על הצמח בעת הקטיף, כך שהצמח ימשיך לייצר עלים לשארית העונה. קציר באופן קבוע עם הופעת עלים חדשים.

לאחר שהצמח גדל, גזום את החלק העליון של הצמח כדי לעודד עלים נוספים. אחרת, הצמח עולה בגובה ואינו מייצר עלים רבים. גזום ניצני פרחים על מנת לשמור על ייצור צמח הבזיליקום שלך לאורך עונת הגידול. עם זאת, חשוב לציין כי בזיליקום הוא צמח זריעה עצמית. באקלים ים תיכוני חם, בזיליקום יכול לגדול כצמח רב שנתי, בניגוד לשנתי. אפשרו לצמח לפרוח כדי לעודד צמחי בזיליקום חדשים בעונה הבאה.

זבול

צמח בזיליקום מלא דורש אדמה פורייה, עשירה בחומר אורגני. תקן את האדמה עם אזוב כבול, קומפוסט או זבל מיושן כדי לספק תזונה נכונה לצמח שלך. אחרת, אין להפרות צמחי בזיליקום אלא אם כן תשים לב שהעלים חיוורים. הפריית יתר פוגעת בטעם העלים.

עלים חיוורים מעידים על מחסור בחנקן. זה קורה לעתים קרובות כאשר מעודדים את הצמח לייצר לפרקי זמן ארוכים יותר. במקרה זה יש למרוח דשן חנקן אורגני בשיעור של 0.33 כוס לכל 25 מטר שטח גידול כל שבועיים עד שלושה עד שהעלים נראים בריאים וירוקים עמוקים.