שיחי רקע לנוף ביתי

ויבורנום כדור השלג הסיני (Viburnum macrocephalum) גדל לגובה של עד 15 מטרים ורוחבו 10 מטרים וגדל באזורי USDA
ויבורנום כדור השלג הסיני (Viburnum macrocephalum) גדל לגובה של עד 15 מטרים ורוחבו 10 מטרים וגדל באזורי USDA 6 עד 9.

עם השיחים הנכונים, אתה יכול ליצור רקע אטרקטיבי לצמחים בגבולות ובערוגות. בחרו בשיחים שגובהם עד 10 מטרים לפחות, כך שהם יהיו גלויים ויספקו תמיכה או צל לצמחי החזית. גם כאשר שיח פורח סיים לפרוח, ענפיו, הפירות והעלים שלו מוסיפים עומק ומרקם לנוף הסתיו והחורף.

שיחים פורחים

כדי להוסיף עניין כאשר צמחים אחרים אינם פורחים, שקול לשתול שיחי רקע פורח מוקדם או מאוחר. הרדי באזורי USDA 5 עד 8, ורד השרון (Hibiscus syriacus) גדל עד 12 מטרים ורוחבו 10 מטרים, ומייצר פרחים ורודים ברוחב 7,60 ס"מ בקיץ ובסתיו. ויבורנום כדור השלג הסיני (Viburnum macrocephalum) גדל לגובה של עד 15 מטרים ורוחבו 10 מטרים וגדל באזורי USDA 6 עד 9. אשכולות הפרחים הלבנים, 20 ס"מ, פורחים באביב ויוצרים רקע רך. שני השיחים מעדיפים אדמה לחה ומנקזת היטב ושמש מלאה על פני צל חלקי, אך סובלים את רוב סוגי האדמה.

שיחים ירוקי עד

שיחי רקע זקוקים למרווח מתאים כדי לספק מקום לצמוח וזרימת אוויר כדי למנוע מחלות
שיחי רקע זקוקים למרווח מתאים כדי לספק מקום לצמוח וזרימת אוויר כדי למנוע מחלות.

שיחים ירוקי עד מספקים מרקם וצבע רקע כל השנה. לוויבורנום מתוק (Viburnum odoratissimum) עלים ירוקים עזים, סגלגלים וגדלים עד לגובה 10 עד 20 מטר ורוחב. הוא גדל באזורי USDA 8 עד 10 באדמה לחה ומנקזת היטב ושמש מלאה עד צל בהיר. גוניפר חץ (Juniperus chinensis "Hetzii") יש מחטים כחולות-אפורות וענפים לא סדירים וזקופים שמתערבבים בנטיעות בחזית. הרדי באזורי USDA 4 עד 9, ירוק-עד זה גדל לגובה ורחב של עד 15 מטר וזקוק לאדמה מנקזת היטב ולשמש מלאה.

שיחים נשירים

שיחים נשירים יוצרים רקע סתיו דרמטי. עם עלים אפורים-ירוקים שהופכים לאדום יין בסתיו לפני שהם נושרים, שירותברי (Amelanchier arborea) גדל עד לגובה 15 עד 25 מטרים ורוחב. עמיד באזורי USDA 4 עד 9, יש לו אשכולות פרחים לבנים בתחילת האביב והוא גדל בצורה הטובה ביותר בשמש מלאה, בצל חלקי או בצל ובאדמה סחוטה ולחה. Viburnum עץ חץ (Viburnum dentatum) גדל עד לגובה 10 עד 15 מטרים ורוחב. הוא מייצר פרחים לבנים ברוחב 10,20 ס"מ בסוף האביב ועלים מבריקים, ירוקים כהים שהופכים לצהובים, כתומים או אדומים בסתיו. הוא גדל באזורי USDA 2 עד 8 וגדל בשמש מלאה עד צל חלקי ברוב סוגי האדמה המנקזת היטב.

שיקולים אחרים

שיחי רקע זקוקים למרווח מתאים כדי לספק מקום לצמוח וזרימת אוויר כדי למנוע מחלות. לדוגמה, ריווח של שיחי ערער של חץ במרחק של 10 עד 15 מטרים זה מזה עוזר למנוע מחלת פומופסיס, הגורמת לזרדים ומחטים להשחמה. לגזום ולהרוס ענפים שנפגעו כדי לשלוט במחלה. כנימות וחרקים זעירים אחרים יונקי מוהל עלולים לגרום לעלים צהובים ולצמיחת עיכוב כאשר הם פוגעים ב-serviceberry, ורד השרון ושיחים אחרים. הסר כנימות ביד או הסר אותן במים מצינור גינה. שיחים רבים, כולל ורד השרון, נהנים מגיזום בסוף החורף לפני שהצמיחה באביב מתחילה לשמור על הצורה ולהגביר את הצפיפות.