איך לתקן סיגלית אפריקאית צנוחה?

המשך להשקות את הסגול האפריקאי שלך פעם בשבועיים
המשך להשקות את הסגול האפריקאי שלך פעם בשבועיים, או בכל פעם ששטח האדמה יבש.

סיגליות אפריקאיות (Saintpaulia ionantha) מביאות כתם צבע לכל מיני חללים פנימיים קטנים. צמחים אלה זקוקים למעט תשומת לב, מעדיפים להיות קשורים בעציצים ולפרוח בשפע -- אין זה פלא שכל כך הרבה אנשים מחזיקים אותם כצמחי בית. למרות שסיגליות אפריקאיות סובלות מפחות בעיות משמעותית מצמחים רבים, הן מוטרדות לעתים קרובות מטיפול או תנאי גידול לא נאותים. השקיה היא אחד החלקים היותר מבלבלים בטיפול בסגולות אפריקאיות, ולעתים קרובות היא בשורש הצניחות בצמחים אלה.

 1. השקה סיגלית אפריקאית שנמצאת באדמה יבשה מאוד מלמטה על ידי מילוי צלוחית במים פושרים או הנחת הסיר לתוך מיכל גדול יותר מלא במים. אפשר לסיר להתנקז ברגע שהאדמה לחה וגמישה. המשך להשקות את הסגול האפריקאי שלך פעם בשבועיים, או בכל פעם ששטח האדמה יבש.

 2. הסר את הסיגלית האפריקאית מהעציץ אם פני האדמה לחים. אחוז בצמח בבסיסו, ליד קו האדמה והפוך את העציץ. תנודד את הצמח מהעציץ והנח אותו בצד. הברשו את רוב האדמה מהשורשים ובדקו את צבעם - שורשים לבנים בריאים, אבל אם הם חומים או שחורים או נראים עיסתיים, ייתכן שיש לכם עסק עם ריקבון שורשים. גזרו את כל השורשים הפגומים לפני העציצים לסיר בגודל דומה מלא בתערובת סיגליות אפריקאית. השקה היטב לאחר השתילה מחדש ושוב בכל פעם ששטח האדמה יבש, אך לא קשה - אל תאפשר לסיגליות אפריקאיות לשבת במים, כי זה יגרום לבעיות ריקבון נוספות.

  הסר את הסיגלית האפריקאית מהעציץ אם פני האדמה לחים
  הסר את הסיגלית האפריקאית מהעציץ אם פני האדמה לחים.
 3. החלף את הנורות המספקות את עיקר התאורה המלאכותית לסגול האפריקאי שלך - תאורה בעוצמה נמוכה מנורות ישנות עלולה לגרום לצמחים להיות חלשים או רגליים. ספקו לסיגליות האפריקאיות שלכם נורת פלורסנט המפיקה אור בצד הכחול של הספקטרום - לעתים קרובות מתויגת כנורות לבנות "מגניבות". החלף נורות כל שנה, מכיוון שהן מאבדות מעוצמת הארה עם הזמן.

 4. בדוק היטב את הצמח שלך עבור מזיקים של חרקים. חפשו מתחת לעלים ובכתר הצמח אחר חרקים זעירים ורכים, כמו כנימות. בדוק כל דבר שנראה כגידול שעווה או קשה, מכיוון שאלו עשויים להיות חרקי אבנית. הסר מזיקים על ידי שטיפת הצמח בזהירות במים פושרים ממרסס כיור, או בחרקי אבנית.

  דברים שתצטרכו

  • צלוחית (לא חובה)

  • מיכל גדול (לא חובה)

  • גוזמים

  • סיר

  • תערובת עציצים של סיגליות אפריקאיות

  • נורת פלורסנט