בונסאי שגדל במהירות

בונסאי שגדל במהירות דורש טיפול רב יותר מאשר בונסאי שגדל לאט יותר
בונסאי שגדל במהירות דורש טיפול רב יותר מאשר בונסאי שגדל לאט יותר, כולל השקיה, צביטה וגיזום שורשים לעתים קרובות יותר.

בונסאי היא אומנות האימון של עצים ושיחים כדי להידמות לעצים עתיקים במיניאטורות. בונסאי שגדל במהירות דורש טיפול רב יותר מאשר בונסאי שגדל לאט יותר, כולל השקיה, צביטה וגיזום שורשים לעתים קרובות יותר. זנים אלה של צמחים הופכים את עיצוב ופיתול הבונסאי להרבה יותר קל והצמחים גדלים מהר מספיק כדי לכסות כל טעויות חיתוך.

בונסאי נשירים

עצים ושיחים נשירים מאבדים את העלים שלהם במהלך עונתם הרדומה, מה שהופך את הפיתולים בגזע הבונסאי לבולטים יותר בחלק מהשנה. חבוש סיני (Chaenomeles cathayensis) הוא שיח המייצר פרחים ורודים ופירות אכילים גדולים. השורשים האגרסיביים זקוקים לגיזום תכוף מכיוון שהם גדלים במהירות. פרמנה יפנית (Premna microphylla) מקורה באזור אינדונזיה ומפתחת עלה קטן יותר כאשר מגדלים אותה כבונסאי. עץ זה אינו פורח בצורה מיניאטורית. עץ פגודה יפני (Styphnolobium japonicum), עץ קטן באופן טבעי, מגדל פרחים כחולים ועלים זעירים. אל תתנו לשורשים להתייבש, או לחשוף את העץ לטמפרטורות חמות או קרות קיצוניות. צמחים נשירים אחרים הגדלים במהירות כוללים עצי טיפת שלג יפניים (Styrax japonicas) ועצי אדר תלת -קודש (Acer buergeranum).

בונסאי ירוק עד

בונסאי מחטניים מציעים צורה אלגנטית שנמצאת בצמחי בונסאי מסורתיים
בונסאי מחטניים מציעים צורה אלגנטית שנמצאת בצמחי בונסאי מסורתיים.

בונסאי ירוק עד שומר על העלים שלהם כל השנה. טוטרה אלפינית (Podocarpus nivalis) היא צמח דו-ביתי עם פרחים זכריים ונקבים על שיחים נפרדים. ירוק-עד הגדל במהירות זה יש הרגל גידול רחב, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור בונסאי בסגנון מפל. בונסאי ירוק עד אחרים גדלים משיחי תאשור (Buxus spp.), המכילים מגוון צורות עלים, צבעים והרגלי גידול.

בונסאי מחטניים

בונסאי מחטניים מציעים צורה אלגנטית שנמצאת בצמחי בונסאי מסורתיים. השיחים והעצים הגדלים במהירות אלו חיים חלק מחייהם בחוץ כדי לנצל את הטמפרטורות הקרירות של החורף המעניקות להם תקופת מנוחה. ערער סיני "גרינמאונד" (Juniperus procumbens "Greenmound") הוא צמח בונסאי מסורתי עם יכולת להתאמן בכל סגנון בונסאי. צמחי ערער אחרים משמשים להשגת צבעים וצורות שונות כולל עצי ערער ננסיים "קראטה קיד" (Juniper procumbens "Nana"). עצי אורן מציעים טקסטורות קליפות מעניינות כשהן ממוזערות. אורן שחור יפני (Pinus thunbergii) מגדל מחטים ירוקות קצרות עם גוונים כסופים ואצטרובלים תלויים.

בונסאי עסיסי

צמחים בשרניים מציעים בונסאי שגדל במהירות עם גזעים עבים ועלים יוצאי דופן. צמח הירקן קטן העלים (Portulacaria afra) מקורו בדרום אפריקה וזקוק להגנה מפני טמפרטורות של 4 מעלות צלזיוס ומטה. כאשר הענפים העודפים נגזמים מתגלה קו גזע מסוקס מעניין. סוקולנטים מתאימים נוספים לבונסאי שגדל במהירות הם נבום (Euphorbia ingens), עץ נרות (Euphorbia triangularis) וגדר חיה (Euphorbia turicallis).