כמה רחוק זה מזה לשתול ברוש איטלקי?

זנים גבוהים הגדלים במהירות של ברוש איטלקי מתעלים עד 3 מטרים בשנה
זנים גבוהים הגדלים במהירות של ברוש איטלקי מתעלים עד 3 מטרים בשנה, בעוד שצומח איטי יותר Cupressus sempervirens "מגדל זעיר" מגיע לגובה של 10 מטרים ולפיזור של 2 מטרים תוך 10 שנים.

יליד דרום אירופה, צורות עמודים של ברוש איטלקי ירוק עד (Cupressus sempervirens) מנקדות את נופי הים התיכון. למרות שלמין יש ענפים אופקיים, זנים עמודים מספקים הדגשים אנכיים חזקים עבור עיצובי נוף גדולים וקטנים כאחד באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 8a עד 10b. מרחקי השתילה תלויים בעיצוב שלך, עם מרחקים קרובים יותר עבור גידור או גידור, ומרחקים גדולים יותר עבור קיבוץ דגימות.

מרווחים

זנים מסוימים של ברוש איטלקי גדלים עד 60 מטר עם פריסה של 5 עד 10 מטר. Cupressus sempervirens "Stricta" ו-Cupressus sempervirens "Glauca" גדלים בהרגל צר, ומתפשטים ברוחב של עד 10 מטרים. לשתול עצים אלה במרחק של יותר מ-10 מטרים זה מזה כדי להפריד ביניהם בבגרות, כגון בקבוצות דגימות, או עבור אלייה רשמית עם שורה של עצי ברוש איטלקי משני צידי שביל או שביל. מרווח קרוב יותר מאפשר לעצים לגעת זה בזה וליצור גדר מוצקה כשהם מגיעים לגודל בוגר. השאר יותר מחצי רוחב בוגר של עץ כמרחק מבניין, שביל כניסה, שביל או מבנה אחר כדי לתת לו הרבה מקום גידול ולמנוע הפרעה לתנועה.

מאפיינים

זנים מסוימים של ברוש איטלקי גדלים עד 60 מטר עם פריסה של 5 עד 10 מטר
זנים מסוימים של ברוש איטלקי גדלים עד 60 מטר עם פריסה של 5 עד 10 מטר.

זנים גבוהים הגדלים במהירות של ברוש איטלקי מתעלים עד 3 מטרים בשנה, בעוד שצומח איטי יותר Cupressus sempervirens "מגדל זעיר" מגיע לגובה של 10 מטרים ולפיזור של 2 מטרים תוך 10 שנים. העלים של ברוש איטלקי דמויי אבנית ויוצרים תרסיסים צפופים של ענפים. ברוש איטלקי, גימנוספרם, מייצר בסתיו פרי חום, נושא זרעים, דמוי חרוט באורך 1-3.80 ס"מ. מלבד עלים ירוקים כהים וכחול-ירוק, ברוש איטלקי זמין גם עם עלווה מוזהבת. Cupressus sempervirens "הזהוב של ברבור" בעל עלים צהובים וגובהו מגיע עד 20 מטר עם פריסה של 3 מטר.

תרבות

כאשר הוא נטוע באזור הקשיחות שלו בשמש מלאה או בצל חלקי, ברוש איטלקי גדל בסוגים שונים של אדמה - חימר, טיט או חול - שהיא חומצית מאוד עד בסיסית מאוד. ברוש איטלקי גדל בצורה הטובה ביותר באדמה מנוקזת היטב, והוא סובלני לבצורת ולערפיח. חי בין 50 ל-150 שנים, ברוש איטלקי דורש מעט מאוד טיפול. ירידה מינימלית של עלים הופכת את העץ הזה למקובל ליד בריכות ומזרקות.

מחלות ומזיקים

כאשר מתקיימים דרישות גידול אופטימליות, ברוש איטלקי בדרך כלל אינו נכנע למחלות. תנאים רטובים תורמים להתפתחות ריקבון שורש Phytophthora, אך ניתן להימנע מכך על ידי שתילת ברוש איטלקי באדמה מנוקזת היטב וטיפול באדמה בקוטל פטריות אם שורר מזג אוויר רטוב חריג. הימנע מלגעת בצווארון השורש עם אדמה או חיפוי, מה שעלול לגרום לחגורת שורשים ולמחלות פטרייתיות. עצי ברוש איטלקי נטועים בשמש מלאה בדרך כלל פחות רגישים למחלות. למרות שלחות היא הגורם השכיח ביותר למחלה, תקופות יובש ממושכות יכולות להגביר את הרגישות לקרדית עכביש (Tetranychus spp.). השקה כדי למנוע לחץ בצורת ושטף את העלווה של עצי ברוש איטלקי כדי להסיר אבק ולהפריע להדבקות של קרדית עכביש.