מה לעשות כששתילי חצילים מפסיקים לגדול?

שנעשתה נקבוביות על ידי הוספת קומפוסט כדי לקדם צמיחה מהירה וניקוז טוב
חציל מזין כבד מעדיף אדמה עשירה, שנעשתה נקבוביות על ידי הוספת קומפוסט כדי לקדם צמיחה מהירה וניקוז טוב.

אם אתה רוצה לגדל חצילים (Solanum melongena), עליך לקבל שהירק קפדני - לגבי הלחות שלו, המזון שלו ובעיקר האקלים שלו. בדרך כלל, התייחסו לחציל כמו קרוב משפחה שלו, העגבנייה (Lycopersicon esculentum). לחציל, לעומת זאת, יש רגישות גדולה יותר לקור מאשר העגבנייה. מזג אוויר חם, או אפילו חם, לאורך כל העונה מבטיח ייצור חצילים אופטימלי. כאשר הצמיחה נעצרת, טמפרטורות קרירות או זן שגוי לאזור הם הסיבה הסבירה ביותר.

חום הכרחי

טמפרטורות מתחת ל-4 מעלות צלזיוס עוצרות את צמיחת החצילים. המתן עד שטמפרטורת האוויר תישאר מעל 18 מעלות צלזיוס לפני יציאת הצמחים. אם הטמפרטורה יורדת לאחר השתילה, הגן על השתילים על ידי כיסוים בפכי פלסטיק עם התחתית חתוכה. ניתן להשתמש בכיסויי שורות מבד קלים גם כשמגיעים התקופות קור, אך פתחו את קצות כיסוי השורות בימים חמים כדי לאפשר לדבורים המאביקות להגיע לפרחים. גננים באקלים קריר יותר עשויים להסתדר טוב יותר על ידי גידול חצילים במיכלים גדולים בצבע כהה. טמפרטורת הקרקע בימי שמש עשויה להיות גבוהה ב-10 מעלות או יותר בתוך עציצים שחורים מטמפרטורת הקרקע של אתרי שתילה בקרקע סמוכים.

זנים אזוריים

טמפרטורות מתחת ל-4 מעלות צלזיוס עוצרות את צמיחת החצילים
טמפרטורות מתחת ל-4 מעלות צלזיוס עוצרות את צמיחת החצילים.

עם הכלאות חצילים הזמינות כעת בצבעים, צורות וגדלים רבים, אתה מסתכן בהזמנת מגוון שאינו גדל היטב באזור שלך. בדוק עם סוכן הרחבת המחוז שלך כדי למצוא זני חצילים המשגשגים בגינה שלך. להכוונה כללית, "בורפי היבריד", "Dusky Hybrid", "Early Bird" וה"אוריינט אקספרס" הארוך והדק פורחים באזורים קרירים שבהם עונת הגידול קצרה. "שוק פלורידה" ו"לואיזיאנה לונג גרין" הם סטנדרטים בדרום. זנים אידיאליים לאקלים דמוי ים תיכוני כוללים את "היופי השחור", "אפי", "אימפריאל", את "ביצת הפסחא" הקטנה והלבנה והכלאיים אסייתיים, כגון "איצ'יבאן", "טייקון" וה"פינג" הוורוד. טונג.

בעיות מזיקים

כנימות ונמטודות צומת שורש יכולות כל אחת לעכב את צמיחתו של שתיל חציל. כנימות קטנות ורכות גוף מתקבצות בחלקן התחתון של העלים, מטילות צואה דביקה הנקראת טל דבש ומעוותות ומעוותות את העלווה. הנמטודות, התולעים המיקרוסקופיות, מחדירות רעלים וחיידקים לשורשי הצמח. למרבה המזל, ניתן לשלוט בשניהם ללא כימיקלים. הסר כנימות עם פיצוץ של מים מצינור או מאלץ סביב הצמחים עם נייר אלומיניום מגורר כדי לבלבל את החרקים. שתילה נלווית עם ציפורני חתול דוחה נמטודות של צומת שורש. מריחת תחליב דגים סביב החצילים שלך מונעת גם רעלנים של נמטודות.

טיפול בחצילים

מתן מענה לכל צורכי הירק אמור לייצר צמח בריא ונמרץ. גדלו חצילים בשמש מלאה, במקום שבו לא גדלו לאחרונה בני משפחת צללי הלילה, כמו עגבניות, פלפלים או תפוחי אדמה. חציל מזין כבד מעדיף אדמה עשירה, שנעשתה נקבוביות על ידי הוספת קומפוסט כדי לקדם צמיחה מהירה וניקוז טוב. למרות שהצמח אינו אוהב לחות או תנאי רטיבות, שמור על האדמה לחה באופן שווה. טמפרטורות בין 70 ל-32 מעלות מתאימות ביותר לחציל. זה לא סובל רוח טוב.