למה הפרחים של הגרדניה לא נפתחים?

אז נזקי הכפור עשויים להיות הסיבה לבעיות פריחה
אם אתה חותך ניצן פרחים ומוצא בתוכו חום, אז נזקי הכפור עשויים להיות הסיבה לבעיות פריחה.

כשהאביב מתקרב, אתה עשוי לצפות לפריחה לבנה ריחנית וקרמית מהגרדניה שלך (Gardenia spp.). הרדי במשרד החקלאות האמריקאי שותל אזורי קשיחות 8 עד 12, לפי הגן הבוטני של מיזורי, גרדניות משגשגות בשמש מלאה עד צל חלקי ובאדמה לחה, עשירה ומנוקזת היטב.

pH הקרקע צריך להיות 5,0 עד 5,5. בתוך הבית, גרדניה יכולה לגדול במיכל של 2 עד 5 ליטר בחדר מואר. כאשר הוא גדל מזרע, השיח בגובה 4 עד 8 מטר מתחיל לפרוח בשנתו השנייה או השלישית, אך תנאי גידול גרועים ובעיות אחרות עלולים למנוע פריחה או למנוע פתיחת פרחים.

עצה

אם גרדניה אינה פורחת, עלולות להיות מעורבות מספר בעיות, כולל נזק לחרקים, נזקי כפור או תנאי גידול גרועים כגון pH שגוי או חוסר שמש.

טווח טמפרטורות גרדניה

אם הגרדניה שלך לא פורחת כמו שצריך, אז הטמפרטורה עשויה להיות חמה מדי או קרירה מדי. גרנדיות זקוקות לטמפרטורות לילה של 60 עד 17 מעלות צלזיוס וטמפרטורות יום של 70 עד 24 מעלות צלזיוס לפריחה אופטימלית. אם חותכים ניצן פרח ומוצאים בתוכו חום, נזקי הכפור עשויים להיות הסיבה לבעיות פריחה.

לאחר תאריך הכפור הממוצע האחרון באזור שלך, גזום זרדים פגומים על הגרדניה שלך. אם אתה גר באזור קריר, אז אפשרות היא לגדל את הגרדניה שלך בתוך הבית כדי למנוע נזקי כפור.

לחות וחומרי הזנה

לחות לא מספקת או מוגזמת עלולה לגרום לניצני גרדניה לנשור לפני שהם נפתחים
לחות לא מספקת או מוגזמת עלולה לגרום לניצני גרדניה לנשור לפני שהם נפתחים.

לחות לא מספקת או מוגזמת עלולה לגרום לניצני גרדניה לנשור לפני שהם נפתחים. השקה את אדמת הצמח כאשר 2.50 ס"מ העליונים של האדמה מרגישים יבשים למגע; שמור על האדמה לחה באופן אחיד, ופזר שכבת חיפוי בעובי של 7.60 ס"מ על האדמה כדי לשמור על הלחות. אם יש לך גרדניה מקורה, אז הפעל מכשיר אדים בחדר שלה, או הנח את המיכל של הצמח על גבי חלוקי נחל במגש עם מים; המים לא צריכים לגעת בחלק העליון של חלוקי הנחל. דשן גרדניה צריך להיות כזה המיועד לצמחים אוהבי חומצה, שיקדם פריחת גרדניה מתמשכת, על פי ההרחבה השיתופית של אוניברסיטת הוואי.

יש לדלל כף אחת של דשן מסיס במים 30-10-10 ב-1 ליטר מים עבור גרדניה חיצונית, ולהשתמש בתמיסה המדוללת כדי להשקות את הצמח אחת לשבוע עד שבועיים במהלך האביב והקיץ. לחלופין, יש לדלל 0,5 כפית של דשן מסיס במים 30-10-10 ב-1 ליטר מים עבור גרדניה מקורה, ולהשקות את הצמח בתמיסה המדוללת פעם בשבועיים במהלך האביב והקיץ.

חשיפה אידיאלית לאור

מספר שעות האור והחושך שהגרדניה מקבלת יכול להשפיע על פריחתה. גרדניה הם צמחים קצרי יום, מה שאומר שהם יוצרים ניצנים כאשר יש 10 עד 12 שעות של אור ו-12 עד 14 שעות של חושך מתמשך בכל מחזור של 24 שעות. אור מלאכותי במהלך החורף עשוי למנוע מגרדניה מקורה לייצר ניצני פרחים.

צל כבד עשוי למנוע פריחה בעונת הפריחה באביב ובקיץ. בסתיו, גרדניה יכולה להיות מושתלת למקום שמש יותר. שמור כמה שיותר ממסת השורש שלמה, חופרים את השיח עם שורשיו, ושתול את הגרדניה במיקומה החדש באותו עומק בו גדלה במיקומה הישן.

גורמים נוספים כאשר גרדניה אינה פורחת

מזיקים ובעיות אחרות עלולות להפריע גם לפריחה של הגרדניה. כנימות, למשל, יונקות מיצים מעלים וגבעולים ועלולות לגרום לניצני גרדניה לנשור לפני פריחתם. הסר כנימות זעירות וחסרות כנפיים מהגרדניה שלך באמצעות זרם מים חזק מצינור גינה, או הסר את החרקים ביד. סרטן גזע היא מחלה פטרייתית הגורמת לנגעי גזע שקועים ונפילת ניצנים בגרדניה.

מניעת סרטן גזע בגרדניה שלך על ידי הימנעות תקורה או השקיה מוגזמת של הצמח. גזום גבעולים וענפים נגועים, וחטא כלי גיזום בין חיתוכים בתמיסה שהיא 10 אחוז אקונומיקה ו-90 אחוז מים. גיזום גידול ישן לאחר פריחה מקדם גם צמיחה חדשה והגברת הפריחה. הרחק כלי גינון וכימיקלים מילדים וחיות מחמד.