איך לחפור שיח רוזמרין?

אם יש לך מושבה מבוססת של פיזור רוזמרין
אם יש לך מושבה מבוססת של פיזור רוזמרין, חפור וחלק את הצמחים להשתלה.

טבחים וגננים כאחד מעריכים את ההיבט הכפול של גינת עשבים, ורוזמרין (Rosmarinus officinalis) הוא עשב ארומטי וחזק שמתקבל בברכה במטבח כמו גם בגינון. לפי אוניברסיטת Valdosta State, רוזמרין גדל בצורה הטובה ביותר באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 8 עד 10. בהתאם לזן, הרוזמרין גדל כשיח קטן וקשוח או ככיסוי קרקע מתפשט. לשתול זנים זקופים כדי ליצור משוכות או נטיעות גבול, או לשתול זנים נמוכים ומתפשטים במדרון כדי לשלוט בשחיקה.

פיזור זנים של שורש רוזמרין בקלות אם הענפים נוגעים באדמה. אם יש לך מושבה מבוססת של פיזור רוזמרין, חפור וחלק את הצמחים להשתלה. באקלים ים תיכוני, הוא מתבסס במהירות עם מינימום טיפול לאחר ההשתלה. השתלות באזורים פנימיים מסתדרות בצורה הטובה ביותר עם המשך השקיה מתונה.

צמח זקוף

 1. חפור מסביב לגזע הצמח

 2. חפור חתכים במעגל מסביב לגזע של צמח רוזמרין יחיד וזקוף, מה שהופך את העיגול לקוטר של לפחות 41 סנטימטרים ועמוק כמו להב האת. אל תרים אדמה עם חתכי האת, אלא השתמש בהם כדי לסמן את קווי המתאר של כדור השורשים. אם הצמח הוא שיח בגובה של יותר מ-2 מטרים, הגדל את גודל העיגול כדי להגן על כמה שיותר שורשי הזנה. בקרקעות חוליות יבשות, רוזמרין שולח שורשי הזנה נרחבים כדי למצוא את המים הדרושים לו. אם חתכי האת הראשונים שלך חותכים את מסת השורש, הגדל את העיגול.

 3. פרש סדין של יוטה

 4. פרשו חתיכת יוטה או חתיכת יריעת פלסטיק או בד חיפוי על האדמה ליד צמח הרוזמרין.

 5. הסר את כדור השורשים

 6. בצע חתך תחתון עם האת עמוק ככל האפשר מתחת לצמח הרוזמרין. הרם והטה את השיח, נדנד אותו בעדינות במידת הצורך כדי לשחרר אותו. הרם את הצמח בזהירות מהאדמה והניח אותו על היוטה. שמור כמה שיותר אדמה עם כדור השורשים.

 7. בדוק את כדור השורשים

 8. בדוק את כדור השורשים וקצץ שורשים פגומים בעזרת מזמרה או סכין חדה. גיזום שורשים קל מסייע לצמח לפתח שורשי הזנה בריאים וחדשים לאחר ההשתלה.

 9. השתלת כדורי שורש של רוזמרין

 10. אספו את הפינות והקצוות של היוטה סביב כדור השורש של הצמח, אבטחו בחוט והעבירו את הצמח למיקומו החדש. אם אינך יכול להשתיל מיד, הרטיב את כדור השורש ואת היוטה כדי לשמור על לחות אזור השורש, ממליצה על הארכת אוניברסיטת מינסוטה.

בצע חתך עם האת עמוק ככל האפשר מתחת לצמח הרוזמרין
בצע חתך עם האת עמוק ככל האפשר מתחת לצמח הרוזמרין.

צמח מתפשט

 1. השתמש בסט של מזמרה

 2. הסתכל על מערכת שורשי הרוזמרין ולאחר מכן בחר הרחבות שורשיות של ענפי רוזמרין במושבה מתפשטת, וחתוך את החלקים המושרשים לצמחים בודדים עם מזמרה. מורחים פיסת יוטה ליד הצמחים הנבחרים.

 3. חפרו כל חלק שורשי

 4. חפרו מתחת לכל חלק מושרש בודד והרם אותו בעזרת חפירה או מזלג. שמור כמה שיותר אדמה סביב השורשים. מניחים צמחים על היוטה ועוטפים אותם להובלה לאתר השתילה החדש.

 5. השתלו את שיח הרוזמרין

 6. הרטיבו את היוטה כדי לשמור על לחות השורשים. הגדר את הצמחים במקום מוכן בשמש מלאה.

  דברים שתצטרכו

  • יוטה או חומר יריעה אחר

  • חפירה או מזלג

  • מזמרה או סכין חדה

  • חוט לגינה

  עצה

  מזלג משחרר את האדמה סביב הצמח מבלי לחתוך שורשים רבים כמו חפירה. הרוזמרין שורד במגוון רחב של סוגי קרקע וכן באזורי חוף המקבלים ריסוס מלח וחום עז. מקום להשתלות רוזמרין חדשות במרחק של 12 עד 61 סנטימטרים זה מזה.

  אזהרה

  הימנע מחפירת רוזמרין בעונה החמה ביותר. השתלה שישה עד שמונה שבועות לפני שחום מלחיץ נכנס כדי לאפשר לצמח להתבסס היטב.