האם עדיף לחתוך דשא לפני או אחרי גשם?

למרות שכיסוח דשא לפני גשם הוא הטוב ביותר
למרות שכיסוח דשא לפני גשם הוא הטוב ביותר, כיסוח דשא רטוב מקובל כאשר הוא נעשה בצורה נכונה.

למרות התוכניות הטובות ביותר לכסח את הדשא בלוח זמנים קבוע של, למשל, כל חמישה ימים, ייתכן שמזג האוויר לא ישתף פעולה. זה יכול להיות מטריד במיוחד כאשר זה מאלץ אותך להחליט אם לחתוך דשא רטוב או לא. למרות שכיסוח דשא לפני גשם הוא הטוב ביותר, כיסוח דשא רטוב מקובל כאשר הוא נעשה בצורה נכונה.

רטוב במיוחד

עדיף להימנע מכיסוח דשא כשהוא רטוב במיוחד. דשא רטוב מאוד נוטה לשכב ולהתמזג. אם הקרקע רוויה מעבר לשורשי הדשא, אתה עשוי להזיז את הדשא אם גלגלי המכסחת מחליקים הצידה, ויוצרים חריצים ארוכי טווח בדשא. מלבד הקושי להעניק לדשא מראה נקי ומטופח בעת כיסוח דשא רטוב במיוחד, אתה גם מסתכן בדחיסת האדמה ו/או בהפצת מחלות צמחים.

רטוב בינוני

התאם את גובה החיתוך של מכסחת הדשא כדי לכסח את הדשא מעט גבוה מהרגיל
אם הדשא רטוב בינוני בלבד, התאם את גובה החיתוך של מכסחת הדשא כדי לכסח את הדשא מעט גבוה מהרגיל, תוך התחשבות ללחות.

אם הדשא רטוב במידה בינונית בלבד, התאם את גובה החיתוך של מכסחת הדשא כדי לכסח את הדשא מעט גבוה מהרגיל, תוך התחשבות ללחות. בתנאים רגילים, הסרת השליש העליון של כל עלה דשא היא אידיאלית. עם זאת, כאשר הדשא רטוב בינוני, הסר מעט פחות משליש מגובהו. הפחתת מהירות הלהב של מכסחת הדשא, במידת האפשר, יכולה להקל על הלחץ המופרז על המנוע ולסייע בהפחתת גושים של גזרי הדשא שהמכסחת מוציאה.

עצות לכיסוח

כאשר אתה מכסח דשא רטוב, נקיטת מספר אמצעי זהירות תמזער את הפגיעה בדשא ותטפל בבעיות בטיחות. נקה מתחת למכסחת הדשא לפני ואחרי הכיסוח. אם כמות מוגזמת של גושי דשא יש בחצר לאחר סיום הכיסוח, נסה להסיר את הדשא בתבנית חיתוך בניצב לתבנית שהשתמשת בה בעבר. השחז את להב מכסחת הדשא לפני התמודדות עם הפרויקט, והחלף את כל אביזרי החיפוי בתכונות פריקה צדדית. אם הדשא רטוב וגבעות, יש לנעול מגפי בטיחות עם סוליות מעוצבות ואוחזות היטב כדי להקטין את האפשרות של החלקה שלך ושל המכסחת.

לפני גשם

למרות שחיתוך דשא לפני גשם עשוי לגרום לכך שתצטרך לכסח את הדשא שוב בפרק זמן קצר יחסית, גזירת דשא כשהוא יבש הוא השיטה המועדפת. כיסוח דשא כשהוא יבש מאפשר לך לחתוך אותו לגובה הנכון ואינו יוצר בעיות כמו דחיסת אדמה, חריצים, כתמים מוגזמים מדשא רטוב וגזרי דשא בפיזור לא אחיד.