שיחים ירוקי עד זוחלים

שיחים ירוקי עד זוחלים מוסיפים צבע לאורך כל השנה לנוף שלך תוך שהם פועלים ככיסויי קרקע כדי להסתיר נקודות
שיחים ירוקי עד זוחלים מוסיפים צבע לאורך כל השנה לנוף שלך תוך שהם פועלים ככיסויי קרקע כדי להסתיר נקודות חשופות גדולות בחצר החדשה שלך.

שיחים ירוקי עד זוחלים מוסיפים צבע לאורך כל השנה לנוף שלך תוך שהם פועלים ככיסויי קרקע כדי להסתיר נקודות חשופות גדולות בחצר החדשה שלך. רוב הזנים של ירוקי עד זוחלים מוערכים רק בגלל העלווה שלהם, אבל כמה צמחים מייצרים פריחה באביב או בקיץ בתור יתרון נוסף. ידיעה על מגוון עלים, צבע, הרגלי צמיחה, שימוש בנוף וטיפול בסיסי מאפשרת לך לבחור את השיח הטוב ביותר לחצר שלך.

מרקמי עלווה

ישנם מספר טקסטורות וצבעים של עלים בעולם של שיחים ירוקי עד זוחלים. הצמחים הנמוכים הללו מחולקים לשתי קבוצות עיקריות על סמך צורות העלים שלהם. ירוקי עד זוחלים עם מחט וקשקשת כמו ברוש סיבירי, רוזמרין זוחל וערער שטיח כחול מייצרים עלווה דוקרנית או שכבתית דמוית נוצה. ירוקי עד רחבי-על כמו לילך זוחלת ג'ויס קולטר ו-winterberry זוחל בעלי עלים מעוגלים ושטוחים. ירוקי עד זוחלים בקבוצה הראשונה מוסיפים מרקם מחוספס וקשה לנוף, בעוד ירוקי עד רחבי עלים מוסיפים מגע רך יותר.

צבעים

שיחים ירוקי עד זוחלים מגיעים במספר צבעים וגוונים של ירוק
שיחים ירוקי עד זוחלים מגיעים במספר צבעים וגוונים של ירוק.

המונח ירוק עד מתייחס לצמחים שתמיד יש להם עלים, לא שהם תמיד ירוקים. שיחים ירוקי עד זוחלים מגיעים במספר צבעים וגוונים של ירוק. לערער שטיח כחול יש עלווה כחולה פלדה, בעוד שלערער הסיני מנטה ג'ולפ יש קשקשים צהובים-ירוקים. גרגרי חורף זוחלים מתאפיינים בעלווה מגוונת עם מרכז ירוק ושולי עלים צהובים. כמה שיחים ירוקי עד זוחלים כמו ברבריס האלמוגים הקומפקטי ורוזמרין זוחל מייצרים פריחת אביב וקיץ, ויוצרים שטיחים צהובים-כתומים, לבנים וסגולים בהירים.

הרגלי גדילה

הרגלי הגדילה משתנים מעט בין שיחים ירוקי עד זוחלים. גבהים בוגרים של ירוקי עד זוחלים נעים בין 8 סנטימטרים ל-2 מטרים. לרוחב של כיסויי הקרקע המרווחים הללו יש טווח הרבה יותר גדול. כמה זני ברביריס זוחלים מתפרסים רק ב-30 סנטימטרים, אבל לערער הסיני של מנטה ג'ולפ יש פריסה של 8 מטרים. לערערים, לחורפיות ולברבריס בעלי צמיחה נמוכה יש ענפים נוקשים המשתרעים החוצה, בעוד שלרוזמרין זוחל וברוש סיבירי יש גבעולים רכים יותר התלויים כלפי מטה כאשר הם נמשכים על ידי כוח הכבידה. מבחר הגדלים והצורות מציע צדדיות בעת תכנון הנוף שלך.

שימושי נוף

שיחים ירוקי עד זוחלים עובדים היטב במגוון רחב של מקומות נוף. הם מספקים מחצלת צבע על מדרונות או גבעות קטנות שבהן צמחים אחרים עשויים שלא לצמוח היטב, מה שמספק הגנה מפני שחיקת קרקע. גפיים רחבות ידיים עם עלווה קיימת תמיד בניגוד לאבנים וחלוקי נחל שנמצאו בגינות סלעים. אדניות גדולות, מיכלי מרפסת או קירות תמך מציגים את ההרגלים הנגררים של השיחים יוצאי הדופן הללו. נטועים בשורות לאורך שולי שביל, ערוגה או שביל כניסה, שיחים אלה יוצרים גבול אחיד דמוי מחצלת.