גינון מיכל עם הידראנגאה

Quercifolia) היא גם בחירה נפוצה לגינון מיכל
הידראנגאה עלי אלון אליס או מלכת השלג (H. quercifolia) היא גם בחירה נפוצה לגינון מיכל.

צמחים פורחים מדהימים עם ראשי פריחה ענקיים הם חלומו של כל חובב הידראנגאה. הצמחים יכולים להיות קפדניים במיוחד לגידול, עם זאת, ויש להם דרישות מאוד ספציפיות. הם גדלים היטב ברוב חלקי אירופה כל עוד יש להם מיקום צל חלקי לא סגור מדי. בחר מתוך מספר רב של זנים, כולל כמה עמידים יותר לבצורת מאחרים. רוב ההידראנגאה עמידים לאזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 5 עד 9, אם כי עם ההגדרה הנכונה הם יגדלו היטב באזורי USDA 10 ו-11.

זנים

זני הידראנגאה שגדלים היטב במיכלים כוללים את הידראנגאה של אנאבל חלקה או פראית (Hydrangea arborescens), כמעט את כל זני העלים הגדולים (H. macrophylla), כמו Nikko Blue (H. macrophylla var macrophylla) ו- Veitchii כובע הידראנגאה (H.. macrophylla var. normalis). הידראנגאה עלי אלון אליס או מלכת השלג (H. quercifolia) היא גם בחירה נפוצה לגינון מיכל. ההידראנגאה המשמשת לרוב לגינון מיכלים היא PG, או PeeGee, הידראנגאה (H. paniculata), בעלת תצוגות גדולות וראוותניות של פרחים לבנים שהופכים לורודים באמצע עד סוף הקיץ.

מקום

זני העלים הגדולים מגיבים היטב לשיעורי ההפריה הגבוהים יותר הרשומים על תווית המוצר
זני העלים הגדולים מגיבים היטב לשיעורי ההפריה הגבוהים יותר הרשומים על תווית המוצר.

האנאבל יכולה לגדול בשמש מלאה אך באזורי USDA החמים יותר כמו 9 ו-10 היא צריכה להיות בעלת צל חלקי, בעוד ששני זני העלים הגדולים והידראנגאה עלי אלון זקוקים לכ-50 אחוז צל, במיוחד במקומות חמים בחופי הים. מקם את מיכלי הידראנגאה העלים הגדולים שלך באזור הפונה לדרום או מערב, שמתחמם אחרון בכל יום ויעזור להם לשמור על קור רוח. הימנע מאתרים יבשים וסוערים, מכיוון שהעלים הגדולים מאבדים לחות במהירות ונבולים במזג אוויר חם ומאובק.

קרקע

השתמש באדמה עשירה, לחה ומנקזת היטב במיכלי ההידראנגאה. ה-pH של אדמת המיכל וכמות האלומיניום באדמה משפיעים על צבע פרחי ההידראנגאה. צמחי פרחים לבנים אינם מושפעים, מכיוון שאין להם פיגמנטציה, אך צמחי פרחים צבעוניים מייצרים פרחים כחולים כאשר הם נטועים באדמה בעלת תכולת אלומיניום גבוהה וחומציות נמוכה. הגדלת תכולת החומציות של האדמה גורמת לפרחים שהם יותר ורודים מכחולים.

לטפל

הידראנגאה זקוקה להרבה מים כדי לצמוח היטב, אם כי האנאבל וה-PG זקוקות פחות מזני העלים הגדולים. מחסור בלחות יגרום אפילו לזנים העמידים יותר לבצורת להפיל עלים, אך אסור לשמור על השורשים והאדמה רוויים, כי הדבר יגרום להיווצרות ריקבון שורשים וטחב. יש למרוח דשנים בשחרור מבוקר באביב או מיד לאחר העציץ, ולבחור מוצר שישתחרר לאורך כל עונת הגידול של האזור. זני העלים הגדולים מגיבים היטב לשיעורי ההפריה הגבוהים יותר הרשומים על תווית המוצר.