איזה מזיק בעל חיים אוכל צמחי שעועית?

כולל שעועית
מזיקים אוכלי עשב אלה יוצאים להאכיל באמצע הקיץ ואוכלים שלל צמחיית גן, כולל שעועית, אפונה וגזר.

מגורים באזור כפרי יותר פירושו הרבה מקום לגינה בחצר האחורית, אבל אתה גם חולק את האדמה שלך עם מזיקים של בעלי חיים קטנים שאוהבים להאכיל את הגינה שלך. צמחים רבים, כולל שעועית, רגישים למזיקים. שעועית מורכבת ממגוון גדול של קטניות, רבות הגדלות בגינה הביתית, כולל שעועית ירוקה ושעועית רחבה. בעת שתילת שעועית, ניתן לסייע בהדברת מזיקים של בעלי חיים על ידי גידור באזור הגידול או שימוש במלכודות וחומרים דוחים כדי להרחיק את המזיקים.

חזירי קרקע

חזירי אדמה, הידועים גם בתור חזירי עצים וחזירי משרוקית, יוצרים מאורות ברצועות אדמה עשבוניות ולעיתים קרובות יוצרים מאורות מתחת למרפסות ולסיפונים. מזיקים אוכלי עשב אלה יוצאים להאכיל באמצע הקיץ ואוכלים שלל צמחיית גן, כולל שעועית, אפונה וגזר. אורכם של חזירי קרקע כ-20 עד 64 סנטימטרים שוקלים בין 4 ל-5 ק"ג. יש להם פרווה חומה, אוזניים ועיניים קטנות ורגליים קדמיות חזקות לחפירה. סימנים לכך שה-groundhog אוכל את השעועית שלך כוללים חתך חלק במישור אלכסוני בקצוות הצמחייה.

ארנבות

צ'יפמאנקס וסנאים אוכלים את העלים של צמחי גן צעירים
ידוע כי שרקנים, צ'יפמאנקס וסנאים אוכלים את העלים של צמחי גן צעירים.

ארנבים הם יצורים חמודים ופרוותיים. צמר גפן וג'ארנבים הם שני סוגים של ארנבות הניזונות מצמחיית גן. זנב כותנה חיים בין מברשות ועשויים לחיות מתחת למבנים מוגבהים מעט סביב החצר שלך. ארנבי זנב כותנה שוקלים בדרך כלל בין 1,5 ל-2 1,5 ק"ג, אורכם בין 12 ל-38 סנטימטרים, ויש להם פרווה אפורה חיוורת ואוזניים קטנות יותר מאשר הארנבון. ארנבונים שוקלים בין 3 ל-3 ק"ג, גדלים באורך של 17 עד 53 ס"מ וצבעם חום אפרפר עם קצוות שחורים על אוזניהם הארוכות. נשיכת ארנב גם חותכת את הצמחייה בצורה חלקה.

צבי

לעתים קרובות אתה מזהה צבאים ליד אזורים מיוערים וליד קרקע חקלאית כפרית; עם זאת, כמה צבאים חיים באזורים פרבריים. צבאים הם אוכלי עשב וניזונים בדרך כלל מזרדים ועלים, אך כאשר הם חיים ליד קרקע חקלאית או שיש להם גישה לגינת ירק, צבאים אוכלים פולי סויה, תירס ושאר ירקות גינה. צבאים גדולים בהשוואה למזיקי בעלי חיים אחרים. משקלם נע בין 100 ל-136 ק"ג עם פרווה שזופה קצרה בקיץ ואוזניים גדולות; לזכר צבי יש קרניים. צואת צבאים ועלווה קרועה או נגוסת הם סימנים שצבאים אוכלים את השעועית שלך.

מזיקים אחרים

ידוע כי שרקנים, צ'יפמאנקס וסנאים אוכלים את העלים של צמחי גן צעירים. נזק לשרקן מבולבל לעתים קרובות עם נזק לתולעת חתוכה מכיוון שיצורים אלה אוכלים את הגבעולים והעלים כשהם פועלים דרך שורה של צמחים. ציפורים יכולות גם להזיק לשתילים שזה עתה נבטו של תירס, שעועית ואפונה על ידי שליפתם מהאדמה. עבור ציפורים, אתה יכול להשתמש בכיסויי שורות כדי להגן על צמחים צעירים.